دکتر جلالی:

علیرغم برخی کارشکنی ها استقبال خوبی از سیزدهمین کنفرانس مجالس اسلامی شد

سخنگوی سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی گفت: علیرغم برخی از فضاسازی های ساختگی برخی از کشورها علیه ایران، استقبال خوبی از این اجلاس صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر کاظم جلالی در حاشیه برگزاری کمیته عمومی مجمع مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایسنا در مورد سطح حضور مجالس کشورهای اسلامی در این کنفرانس، اظهار کرد: خوشبختانه استقبال خوبی از این اجلاس صورت گرفته است و حدود ۱۷ رییس مجلس در این کنفرانس حضور پیدا می‌کنند.

وی همچنین با بیان اینکه ۱۴ نایب رییس مجلس نیز در اجلاس سیزدهم حضور دارند، توضیح داد: دیگر کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی نیز در سطح روسای کمیسیون‌ها و نمایندگان عالی‌ مجلس‌شان حضور خواهند داشت.

دکتر جلالی با بیان اینکه علیرغم برخی از فضاسازی‌های ساختگی برخی از کشورها علیه ایران، استقبال خوبی از این اجلاس صورت گرفته است، اظهار کرد: میزان روسای مجالس شرکت‌کننده در این اجلاس نسبت به اجلاس سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اطلاع داریم که برخی از کشورها علیه ما فضاسازی کرده‌اند و کارشکنی‌هایی انجام دادند که برخی از کشورها و روسای مجالس آنها در این اجلاس شرکت نکنند ولی خوشبختانه علیرغم این اقدامات استقبال خوبی از نشست سیزدهم در تهران صورت گرفته است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه تاکنون برنامه‌های مقدماتی اجلاس سیزدهم به صورت موفقیت‌آمیز پیش رفته است، تاکید کرد: فردا سخنران افتتاحیه این کنفرانس آقای رییس‌جمهور خواهند بود و بعد از سخنرانی رییس‌جمهور،‌ این کنفرانس دستور کار خود را ادامه خواهد داد.

وی همچنین گفت: یکی دیگر از مهمانان نشست فردا محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه است.

برچسب ها

اخبار برگزیده