دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس سوریه:

مقاومت ملت سوریه ستودنی است/ نگاه کشورها به سوریه در حال تغییر است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوریه دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشته است، نقش ملت سوریه در پیروزی های پیاپی این کشور را قابل تقدیر و ستودنی دانست.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ دکترعلی لاریجانی امروز (دوشنبه، 25 دی) در حاشیه سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی در دیدار با "حموده یوسف صباغ" رئیس مجلس سوریه، گفت: با وجود تمام تلاش دشمنان، دولت سوریه با کمک مردم توانسته است از همه این معضلات عبور کند و ما امیدواریم که وضعیت در سوریه به ثبات برسد و آرامش کامل در آنجا برقرار شود.

وی ادامه داد: سوریه دوران بسیار سختی را پشت سر گذاشته است و در این میان نقش ملت سوریه در پیروزی‌های پیاپی این کشور قابل تقدیر و ستودنی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به صباغ افزود: با مسیری که شما در سوریه پیموده‌اید نگاه کشورهای دیگر هم نسبت به سوریه بهتر شده است و امیدوارم که این شرایط در آینده نزدیک بهتر شود.

رئیس مجلس سوریه: ایران و سوریه می‌توانند در کنار یکدیگر با دشمنان مشترک‌شان بجنگند

همچنین در این دیدار رئیس مجلس سوریه اظهار کرد: من حامل پیام‌ها و درودهای آقای بشاراسد برای شما هستم و به دلیل حادثه تأسف بار کشتی نفتکش ایرانی و جان باختن تعدادی از برادرانمان در این حادثه به شما و ملت ایران تسلیت می‌گوییم.

وی افزود: دو کشور ایران و سوریه رابطه و پیوند برادری محکمی دارند که می‌توانند در کنار یکدیگر با دشمنان مشترک‌شان بجنگند و در برابر آن‌ها ایستادگی کند.

یوسف صباغ ادامه داد: زمانی که رزمندگان ایرانی در کنار سوری‌ها، مقابل تکفیری‌ها ایستادند و خون‌شان در سوریه کنار یکدیگر ریخته شد این پیوند محکم‌تر از گذشته شد.

رئیس مجلس سوریه تصریح کرد: البته ملت ایران نیز از زمان پیروزی انقلاب با دسیسه‌های مختلف دشمنان آشنایی دارند و از آنجا که جمهوری اسلامی ایران بر حق است، دشمنان زیادی دارد./

برچسب ها

اخبار ویژه، حل بحران سوریه، دکترعلی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، سوریه