دکتر لاریجانی در افتتاحیه سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی:

امروز نیازمند همکاری بیشتر کشورهای اسلامی هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جهان اسلام امروز به همکاری همه کشورهای اسلامی نیاز دارد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از  خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در مراسم افتتاح سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ضمن تشکر از رئیس مجلس مالی اظهار داشت: رئیس مجلس مالی در سال گذشته ریاست این اتحادیه را برعهده داشت و با اهتمام جدی این اتحادیه در مسیر خوبی حرکت کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال گذشته چالش های بزرگی برای کشورهای اسلامی به وجود آمد که تروئیکای این اتحادیه جلسه ای را برگزار کرد، گفت: کمیته فلسطین پس از ماجرای قدس که آمریکایی ها ایجاد کردند جلسه ای را با فوریت در تهران برگزار کرد که نشان می دهد اهتمام جدی در این اتحادیه وجود دارد.

وی از اظهار همدردی رئیس مجلس مالی به نمایندگی از اعضای اتحادیه در مورد حادثه نفتکش ایرانی تشکر کرد و افزود: امیدواریم در مورد تروریسم که امنیت کشورها را مخدوش کرده و مسئله فلسطین که دغدغه همه ما است در اتحادیه بحث کنیم و به نتایج خوبی برسیم.

دکتر لاریجانی خطاب به رئیس جمهور روحانی گفت: این اتحادیه که امروز سیزدهمین نشست خود را برگزار می کند محورهای مهمی دارد که از جمله آن ها ایجاد سازوکار برای همگرایی اقتصادی بین کشورها است و در این زمینه تلاش هایی را آغاز کرده که در این دوره تلاش می کنیم تا بر این موضوع تمرکز داشته باشیم.

کشورهای اسلامی مبانی قدرتمندی در خصوص حقوق بشر اسلامی دارند

رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه در مورد حقوق بشر اسلامی نیز این اتحادیه بحث های خوبی را داشته است زیرا کشورهای اسلامی مبانی قدرتمندی در خصوص حقوق بشر اسلامی دارند، ادامه داد: در مورد حضور زنان و خانواده نیز کمیته های خاصی در این کنفرانس تشکیل شده است و در این اجلاس نیز به آن پرداخته می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله قدس کمیته ای دائمی دارد که مسائل را رصد می کند و گاه افرادی را اعزام می کند و پارلمان ها نیز پیگیر این مسئله هستند، بیان کرد: امیدواریم با مشارکت کشورها این اهداف را جلو ببریم و امروز نیازمند همکاری بیشتر کشورهای اسلامی هستیم.

دکتر لاریجانی در پایان از رئیس جمهور روحانی که برای افتتاح سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی حضور یافته تشکر کرد./

برچسب ها

اجلاس، اخبار ویژه، اراده اسلامی، تقویت همگرایی پارلمانی، مجلس شورای اسلامی