مطهری در دیدار با رییس کمیته امور توسعه مدنی دومای دولتی روسیه:

کاهش اعتبار آمریکا با اقدامات کاخ سفید در منطقه

نایب رییس مجلس گفت: گسترش ارتباطات پارلمانی می تواند تسهیل کننده مناسبات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین باشد.

  خانه ملت؛ سرگئی گاوریلوف رییس کمیته امور توسعه مدنی و انجمن های دینی دومای دولتی روسیه دیروز (سه شنبه ۲۶ دی ماه) با علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

مطهری در ابتدای این دیدار بر توسعه روابط تجاری و بازرگانی میان دو کشور تاکید کرد و افزود: گسترش ارتباطات پارلمانی می تواند تسهیل کننده مناسبات در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین باشد.

وی با اشاره به ضرورت برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه بر اهمیت همکاریهای دو جانبه و چند جانبه میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه را در این خصوص تاکید کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: اقدامات دولت آمریکا، کاهش اعتبار آنها را در خاورمیانه به دنبال داشته است.

رئیس کمیته امور توسعه مدنی و انجمن های دینی دومای روسیه با اشاره به روابط خوب دو کشور ادیان و همزیستی مسالمت آمیز ادیان مختلف در کنار یکدیگر در ایران و روسیه، ارتباط میان مسلمانان و مسیحیان را مثبت ارزیابی کرد.

سرگئی گاوریلوف بر احیای وضعیت انسانی در کنار برنامه های انسان دوستانه در سوریه تاکید کرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان های اجتماعی مستقل می توانند پایه های اجتماعی را در سوریه بنا کنند.

رئیس کمیته امور مدنی دومای روسیه با تاکید گسترش همکاری ها میان دو کشور گفت: نمایندگان مجلس نقش موثری در ارتقاء کیفی روابط دو کشور دارند.

سرگئی گاوریلوف، تحکیم ارزشهای فرهنگی دو کشور در مقابله با تهاجم فرهنگی امری ضروری دانست./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات، روابط ایران و روسیه، مجلس شورای اسلامی، مناسبات سیاسی