میرزاده:

زیرساخت های هوشمندسازی مدارس ایجاد شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه هوشمندسازی مدارس بخشی از وظایف وزارت ارتباطات است، گفت: هوشمندسازی در مرحله اول باید در مدارس مناطق محروم انجام شود.

 خانه ملت؛ سید حمایت میرزاده با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه97 درباره هوشمندسازی مدارس با بودجه وزارت ارتباطات، گفت: تا به امروز هوشمندسازی برخی از مدارس از طریق هزینه دریافتی از خانواده‌ها انجام می‌شد اما این کار مـُـسکنی برای این موضوع است؛ گسترش هوشمندسازی مدارس از عهده آموزش و پرورش خارج است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه به هوشمندسازی مدارس اشاره شده است، تصریح کرد: باید منابع لازم برای این کار تامین شود؛ البته تمام مدارس امکان هوشمندسازی را ندارند چرا که زیرساخت‌های لازم برای این کار در برخی مدارس وجود ندارد.

وی بیان کرد: وزارت ارتباطات باید زیرساخت‌های اجرای این طرح را درمدارس کشور ایجاد کند چرا که درآمدهای لازم برای تامین هزینه‌های طرح را در اختیار دارد؛ این طرح از یک سو آموزش‌های لازم و به روز را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد و از سوی دیگر وزارت ارتباطات بیش از آموزش و پرورش از این طرح منفعت کسب می‌کند و به اهداف خود می‌رسد.

میرزاده اظهار کرد: این مصوبه حداقل کاری است که می‌توان برای آموزش و پرورش با بودجه وزارت ارتباطات انجام داد؛ در برنامه ششم توسعه هوشمندسازی مدارس بخشی از وظایف وزارت ارتباطات است که تا به امروز این وزارتخانه اقدامات چندانی در این زمینه انجام نداده است.

هوشمندسازی مدارس باعث به روز شدن اطلاعات معلمان می‌شود

وی با اشاره به منافع هوشمندسازی مدارس، تاکید کرد: حضور معلمان متخصص و کاربلد در آموزش علمی دانش‌آموزان نقش اساسی و ضروری را دارد اما از طریق هوشمندسازی مدارس می‌توان ابزار لازم برای آموزش‌های به روز دنیا و پژوهش‌های مفید را ایجاد کرد و معلمان اطلاعات جدید را از این طریق دریافت کنند؛ اگر نتوان این طرح را اجرایی کرد روند پیشرفت کیفیت در مدارس با کندی همراه می‌شود.

هوشمندسازی در مرحله اول در مدارس مناطق محروم اجرایی شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هوشمندسازی در مرحله اول باید در مدارس مناطق محروم انجام شود، گفت: در برخی روستاها دانش‌آموزان حتی در خانواده‌ها نیز امکانات لازم برای به روز شدن اطلاعات خود را ندارند در حالی که در شهرهای مرفه دانش‌آموزان معمولا گوشی همراه بسیار پیشرفته‌ای در اختیار دارند و می‌توانند آخرین اطلاعات روز را کسب کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتباطات، برنامه ششم توسعه، مجلس شورای اسلامی، مشارکت فعال هوشمندانه