نوروزی تشریح کرد:

بررسی موانع اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر در نشست فراکسیون ایثارگران

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس با انتقاد ازکارشکنی دراجرای قانون کسرخدمت فرزندان ایثارگر، گفت: این مشکل در جلسه امروز فراکسیون بررسی می شود.

 خانه ملت؛ حسن نوروزی درخصوص عدم اجرای قانون کسرخدمت فرزندان ایثارگران، گفت:‌ مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که 20 هزار از فرزندان ایثارگران از قانون کسرخدمت و معافیت استفاده کنند، اما مشخص نیست ستادکل نیروهای مسلح به چه دلیلی این قانون را اجرا نمی کند؛ به عنوان مثال به تعداد ماه های حضور پدردرجبهه فرزندان از قانون معافیت می توانند استفاده کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی، افزود:‌ متاسفانه ستاد کل نیروهای مسلح با استناد به برخی مسائل اجرای این قانون را در دستور کار قرار نمی دهد، به عنوان مثال ستاد کل نیروهای مسلح تاکید دارد که امسال 500 هزار نفر سرباز باید دوران خدمت خود را بگذرانند؛ بنابراین با اجرای این قانون 500 هزار نفر باید از معافیت استفاده کنند، این درحالی است که مگر چند درصد مردم ایران به جبهه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه 10 درصد مردم ایران به جبهه اعزام شدند، تاکید کرد:‌ از 500 هزار نفر سرباز مشمول، حدود 10 درصد فرزندان ایثارگر هستند که این جمعیت به حدود 50 هزار نفر می رسد، بنابراین در طی 30 سال گذشته حدود 30 هزار نفر از فرزندان ایثارگر خدمت سربازی را به طورکامل انجام دادند و تنها 20 هزار نفر باقی مانده اند؛ بنابراین ثبت نام های فعلی تنها اقدامی بیهوده بوده و افراد با هرسنی حتی فرزندان جانبازان و ایثارگران هم برای استفاده از قانون ثبت نام کردند که به هیچ عنوان نیازی به این کار نبود.

نوروزی با بیان اینکه خطای استراتژیک برخی مسئولان درستاد کل نیروهای مسلح سبب مشکلاتی خواهد شد، گفت:‌ برخی به دنبال ایستادگی مقابل قانون مجلس هستند، متاسفانه خرید خدمت از افراد فراری انجام شده اما از فرزندان ایثارگر صورت نمی گیرد؛ بنابراین عده ای از تقابل قانون و مجلس بهره برداری کرده و درمقابل قانون عقده گشایی می کنند.

رییس فراکسیون ایثارگران مجلس، با اشاره به اینکه این مسئله در جلسه امروز این فراکسیون بررسی می شود، افزود:‌ فردی که در حال حاضر سرباز بوده و تا پایان سال جاری به سن خدمت می رسد باید برای استفاده از این قانون ثبت نام کنند، ضمن اینکه دانشجو و غیردانشجو در این قانون تفاوتی ندارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایثارگران، خرید خدمت سربازی، مجلس شورای اسلامی، وضعیت خدمتی