پورابراهیمی نشست صبح امروزکمیسیون اقتصادی تشریح کرد:

پایان بررسی ایجاد مناطق آزاد اقتصادی بوشهر و سیستان در کمیسیون اقتصادی مجلس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از پایان بررسی موضوع تبدیل بوشهر وسیستان به منطقه آزاد اقتصادی در کمیسیون متبوعش خبر داد.

  خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره جلسه امروز صبح ( دوشنبه 2 بهمن ماه) گفت: در نشست امروز کمیسیون موادی دیگر از لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه تأکید شد که باید رویکرد مناطق آزاد اقتصادی، صادرات‌محور باشد به نحوی که به اشتغالزایی پایدار در مناطقی که تبدیل به منطقه آزاد و ویژه اقتصادی می‌شود، صورت گیرد.

تشکیل کارگروه بررسی ایجاد مناطق آزاد اقتصادی بانه و مریوان و مهران

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد منطقه آزاد اقتصادی سیستان که شامل مناطق رامشاد و میلک در استان سیستان و بلوچستان می‌شود مورد بررسی اعضای کمیسیون قرار گرفت؛ همچنین بررسی ها در خصوص ایجاد منطقه آزاد بوشهر در استان بوشهر صورت گرفت و مقرر شد کارگروهی نیز برای بررسی ایجاد مناطق آزاد اقتصادی بانه و مریوان در استان کردستان و مهران در استان ایلام تشکیل شود تا زمینه برای به سرانجام رسیدن این لایحه فراهم شود./

برچسب ها

اثرات اقتصادی و اجتماعی، اخبار برگزیده، جزایر و مناطق آزاد، مجلس شورای اسلامی