سلیمی با اشاره به درگیری های عفرین:

آمریکا به دنبال ایجاد دهلیزی امن برای گروه های تروریستی در شمال سوریه

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به دنبال ایجاد دهلیزی امن برای گروه های تروریستی در منطقه و تحریک گسل های قومی در شمال سوریه است.

 خانه ملت؛ علیرضا سلیمی در خصوص تحولات شمال سوریه و حمله نظامی ترکیه به این منطقه، اظهار داشت: آمریکایی‌ها برای منطقه ما خواب‌های آشفته ای دیده اند و بصورت غیرقانونی اعلام کرده‌اند که به صورت بلند مدت در سوریه باقی می مانند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: تکثر و تقویت پایگاه های آمریکایی از یک طرف و تشکیل نیروهای شبه نظامی و آموزش و سازماندهی 30 هزار نیروی شبه نظامی کُرد از سوی دیگر نشان می دهد آمریکا برای منطقه طرح هایی دارد.

وی افزود: ایجاد دهلیز امن برای گروه های تروریستی در منطقه و تحریک گسل های قومی، مخصوصا در سوریه نشان می دهد که آمریکایی ها به دنبال این هستند که تنش در منطقه را افزایش دهند تا حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی ایجاد شود.

سلیمی با بیان اینکه ترکیه به مسائل کُردها حساسیت فوق العاده ای دارد زیرا 24 میلیون جمعیت کرد در ترکیه حضور دارند، متذکر شد: آمریکایی ها قطعا دلسوز قوم کرد نیستند و به دنبال چیدن میوه مقصود خود از این آشفته بازار هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه ما این است که کشورهای منطقه با هماهنگی و مشارکت ضمن ایجاد انجمنی مشترک مسائل را پیگیری کنند و با تشکیل لُجنه‌ای زمینه دخالت برخی کشورها را از بین ببرند نشود./

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، تروریست ها، مجلس شورای اسلامی