مطهری در صحن علنی مجلس و با اشاره به گزارش کمیسیون ها:

مشکلات اقتصادی نباید سبب غفلت از مسائل فرهنگی شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در سال دوم اجرای قانون برنامه ششم توسعه باید ۵ درصد از حجم دولت کاهش یابد.

  خانه ملت؛ علی مطهری در نشست علنی امروز (سه شنبه، 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کمیسیون‌ها در خصوص لایحه بودجه 97 گفت: در سال 97 هر چه کمتر از اوراق استفاده شود، نتایج بهتری حاصل می‌شود، همچنین برای یارانه‌ها باید منابع روشنی مشخص شود تا بخش‌هایی مانندی حمل و نقل متضرر نشوند.

بانک‌ها را نمی‌توان به کاهش نرخ سود اجبار کرد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش شرکت‌های بانک‌ها باید مطابق قانون انجام شود و وزارت اقتصاد موظف است در این امر اقدامات لازم را انجام دهد، بیان کرد: مشکل اشتغال با سرمایه‌گذاری حل می‌شود و بانک‌ها را نمی‌توان به کاهش نرخ سود اجبار کرد.

وی افزود: باید یارانه‌ای برای تولید و صادرات در نظر بگیریم و سود به بانک‌ها پرداخت شود. همچنین برای طرح تحول سلامت نیز باید بودجه روشنی مشخص شود.

باید 5 درصد از حجم دولت کاهش یابد

مطهری با بیان اینکه مطابق قانون برنامه ششم در پایان سال دوم اجرای این قانون باید 5 درصد از حجم دولت کاهش یابد، گفت: با توجه به شرایطی که وجود دارد بودجه سازمان مدیریت بحران باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت باید چالش‌ها و ابرچالش‌ها را مشخص کند، گفت: هنر بودجه‌نویسی تشخیص اولویت‌هایی مانند صندوق‌های بازنشستگی و آلودگی هوا است تا بتوان بر اساس قانون بودجه در یک سال چالش‌های مهمتر حل شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به موضوع فرهنگ بسیار ضروری است و مجلس شورای اسلامی به دلیل مشکلات اقتصادی نباید از حوزه فرهنگ غافل شود، گفت: از تأثیر فرهنگ بر حوزه اقتصاد غافل نشویم زیرا ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی است./

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، آسیب شناسی فرهنگی، اخبار برگزیده، مجلس شورای اسلامی