رحیمی تاکید کرد:

خروج اعتبارات نهادهای خاص از حوزه فرهنگ بی تدبیری است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اهمیت تعجیل در کار مسکن معلولان و رزمندگان بر کسی پوشیده نیست، گفت: خروج بودجه از حوزه فرهنگ با وجود کمبود شدید بودجه ای در این حوزه، نشان از عدم نگاه حرفه ای به مقوله فرهنگ دارد.

   خانه ملت؛ علیرضا رحیمی با اشاره به حذف اعتبارات دستگاه‌های ذیل جدول شماره 17 و خروج بودجه آن از بخش فرهنگی و اختصاص آن به سود وام مسکن رزمندگان و معلولان، گفت: جای تاسف است که بودجه کشور بدون در نظر گرفتن تمهیدات لازم چارچوب‌بندی می‌شود تا جایی که بودجه مرتبط به مسائل فرهنگی به یکباره سر از موضوعات عمرانی مرتبط با رزمندگان و معلولان در می‌آورد!

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اهمیت تعجیل در کار مسکن معلولان و رزمندگانبر کسی پوشیده نیست اما خروج بودجه از حوزه فرهنگ با وجود کمبود شدید بودجه‌ای در این حوزه، نشان از عدم نگاه حرفه‌ای به مقوله فرهنگ دارد.

وی با بیان اینکه تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر خروج بودجه نهادهای خاص از حوزه فرهنگی کشور نشان از عدم انتقال نیازمندی‌ها و ضرورت‌های فرهنگی کشور به نمایندگان این کمیسیون دارد، اضافه کرد: اگر از قبل برای این اعتبار پیش‌بینی صورت می‌گرفت، بودجه نهادهای خاص به آن سمت هدایت می‌شد.

رحیمی بیان کرد: امیدواریم در فرصت باقی مانده ضرورت‌های فرهنگی و ضرروت بازگرداندن این بودجه به حوزه فرهنگی کشور به نمایندگان انتقال داده شود تا نمایندگان با بازگشت این بودجه در صحن علنی همراهی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس با بیان اینکه بکارگیری اعتبارات نهادهای خاص در مسائلی بجز مسائل فرهنگی بی‌تدبیری است، ادامه داد: از آنجا که برنامه‌ای برای این اعتبار پیش‌بینی نشده بود گروه دیگری برای آن تصمیم‌گیری کردند؛ لذا مسئولان فرهنگی باید در زمان باقی مانده تا تصویب نهایی در صحن علنی مجلس، اقدامات جبرانی لازم را انجام دهند./

برچسب ها

آثار فرهنگی، اخبار برگزیده، بازار مسکن، مجلس شورای اسلامی