کاتب:

کسب و کار نوین باید جایگزین مشاغل سنتی شود

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس با بیان اینکه کسب و کار نوین در فضای مجازی باید جایگزین مشاغل سنتی شود، تخصیص اعتبارات وزارت ارتباطات به طور کامل را با وجود کمبود منابع دولت امری مشکل خواند.

  خانه ملت؛ غلامرضا کاتب با تاکید بر اینکه کسب و کار نوین باید جایگزین مشاغل سنتی شود، گفت: این روند در جهان رشد روزافزونی دارد و به تازگی در ایران نیز شکل گرفته است اما تسریع در این نوع جایگزینی در زمینه کسب و کار در گروی ایجاد زیرساخت های لازم توسط وزارت ارتباطات است، از سوی دیگر برای نهادینه شدن آن باید فرهنگ جامعه نیز اصلاح شود.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در بیان آمار مشاغل فعال در فضای مجازی ادامه داد: سال گذشته وزارت ارتباطات توانست 100 هزار شغل در این فضا ایجاد کند و امیدواریم این روند در سال جاری ارتقا یابد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد 7درصد کاهش اعتبارات وزارت ارتباطات در لایحه بودجه 97 تصریح کرد: مسئولان وزارت ارتباطات انتظار دارند که تمام 3700 میلیارد تومانی که بر اساس قانون برای این وزارتخانه تعیین شده است به طور کامل به آنها تخصیص داده شود و این همان آسیبی است که تنها متوجه وزارت ارتباطات نشده و تمام دستگاه‌ها را با مشکل مواجه ساخته است.

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس، یادآورشد: هم‌اکنون کشور در زمینه هزینه‌ها در قالب حقوق، مزایا و هدفمندی بیشترین مصرف را دارد که دولت مجبور است آن را پرداخت کند و این همان مشکلی است که در بخش بودجه با آن مواجه هستیم./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتباطات، بهبود مدیریت منابع، مجلس شورای اسلامی، مشاغل