ابوترابی در تشریح نشست امروز کمیسیون شوراهای مجلس:

شرایط لازم جهت ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری – صنعتی جدید

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری – صنعتی خبرداد و گفت: البته ایجاد 8 منطقه ذکر شده باید دارای چهار شرط پیوست امنیتی،مشخص بودن حدود و مساحت،تامین مسائل مالی و موضوع زیست محیطی باشد.

   خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی  با اشاره به دستور کار جلسه  کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: ابتدا گزارش دو نفر از اعضای اعزامی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس به مناطق زلزله زده غرب کشور استماع شد که بر این اساس مقرر شد دراین راستا گزارش بازدید به صورت مکتوب تدوین و ارائه شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بررسی پیوست اصلاحیه (1) لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری- صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی نیز از دیگر دستورکارهای کمیسیون بود، اظهار کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته با رای نمایندگان ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری – صنعتی مصوب شد.

وی ادامه داد: البته یادآور می شود که ایجاد 8 منطقه ذکر شده باید علاوه بر شرایط مذکور در لایحه، دارای چهار شرط پیوست امنیتی، مشخص بودن حدود و مساحت، تامین مسائل مالی و موضوع زیست محیطی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: استماع گزارش هیأت اعزامی از کمیسیون به ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی نیز از دیگر موضوعاتی است که امروز مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش قرائت شده، علاوه بر تاکید بر نقاط مثبت و البته ذکر وجود نقاط منفی، بحث لغو روادید بین کشورمان و عراق از جمله مهمترین موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت؛ بنابراین با نظر نمایندگان تاکید شد که با مذاکره بین دو کشور بتوانیم روادید را برای سال آینده لغو کنیم؛لذا مقرر شد که در دیدار وزیر کشور با نمایندگان نسبت به این مهم تاکید شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، مجلس شورای اسلامی، منطقه آزاد تجاری، کمیسیون شوراها