ذوالقدر:

سهم 85 درصدی خودروها در آلودگی هوای پایتخت

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری سهم 85 درصدی خودروها در آلایندگی هوای پایتخت، گفت: اجرای درست طرح (L.E.Z )، منجر به کاهش آلودگی هوا به عنوان تهدید کننده سلامتی شهروندان تهرانی می شود.

   خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر با بیان اینکه خودروها سهم 85 درصدی در آلایندگی هوای تهران دارند اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (L.E.Z)، را در بهبود وضعیت بحرانی هوای پایتخت موثر دانست و گفت: این طرح ترافیکی در اغلب کشورهای دنیا اجرا شده و نتایج خوبی را نیز به همراه داشته است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اجرای درست طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (L.E.Z)، می تواند منجر به کاهش آلایندگی هوا به عنوان تهدید کننده سلامتی شهروندان تهرانی شود، تصریح کرد: این طرح با هدف کاهش آلودگی و محدودتر از زوج و فرد خواهد بود و بر اساس اظهارات شهردار تهران از ابتدای سال 97 اجرا می شود؛ البته برای اجرای بهتر طرح نیاز است خودروی کیفی در اختیار مردم قرار گیرد و جریمه خودروهایی که معاینه فنی ندارند تشدید شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید زیرساخت های طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (L.E.Z)، در تمامی کلان شهرها فراهم شود، گفت: امروزه تمامی کلانشهرهای کشور با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنند و آلودگی مشکلات زیادی را برای مردم فراهم کرده است از این رو نیاز است این طرح نه تنها در تهران بلکه با فراهم کردن زیرساخت های لازم در تمامی کلانشهرها اجرایی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با یادآوری اینکه جرائم حاصل از خودروهای آلاینده به حساب شهرداری بازگردانده می شود، تصریح کرد: بهتر است این مبالغ برای آلودگی هوا هزینه شود نه در مسیرهای دیگر./

برچسب ها

آلودگی هوا، اخبار برگزیده، ارتباط شهروندان و پارلمان، شهردار، مجلس شورای اسلامی