سعیدی مبارکه پاسخ داد:

آیا با کاهش قیمت مسکن بازار رونق می گیرد؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:افزایش میزان وام مسکن در سال هال های گذشته، صرف گرانی قیمت خانه در مدت اخیر شد.

    خانه ملت؛ زهرا سعیدی مبارکه درباره وضعیت بازار مسکن در ماه های گذشته گفت:در سال جاری قیمت مسکن با رشد روبرو شد که این افزایش قیمت در شرایطی که درآمد اکثریت خانوارهای ایرانی با نرخ مسکن تناسبی ندارد به صلاح اقتصاد و بازار مسکن نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نباید فراموش کرد یکی از دلایل رکود بازار مسکن در سال های گذشته، رشد کاذب قیمت خانه در آن سال ها بود به نحوی که بخش قابل توجهی از خریداران نتوانستند حتی واحدهای کم متراژ خریداری کنند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:میزان وام مسکن در سال های اخیر افزایش یافت اما این رشد قیمت، باعث شد عملا میزان افزایش وام مسکن صرف گرانی قیمت خانه شود.

سعیدی مبارکه در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:گرانی مسکن باعث می شود بازار مجددا وارد رکود شود چرا که به دلیل رکود در اقتصاد سطح درآمدها کاهش یافته و عملا بسیاری از متقاضیان قدرت خرید مسکن را ندارند.

وی افزود:با توجه به جمعیت جوان کشور و نیاز به مسکن باید شرایط برای خانه دار شدن مردم تسهیل شود و تسهیلات با شرایط مناسب بیشتر برای ساخت مسکن ارائه شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:توجه جدی به نوسازی بافت فرسوده و تسهیل ساخت خانه و اعمال سیاست های صحیح در بخش مسکن باعث می شود تعادل در بازار ایجاد شود و شرایط برای خانه دار شدن متقاضیان واقعی فراهم شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش وام بانکی، اوراق تسهیلات خرید مسکن، بازار مسکن، مجلس شورای اسلامی