باستانی:

فاصله سود تسهیلات تولیدکنندگان داخلی و خارجی با هیچ روشی پر نمی شود

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: فاصله ۱۸ درصدی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی به علت سود تسهیلات را با هیچ روشی در تولید نمی توان پر کرد و باید منابع مالی ارزان قیمت را بر اساس مزیت های نسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم.

 خانه ملت؛ سعید باستانی در خصوص بالا بودن سود تسهیلات اختصاص یافته به صنایع ، اظهار داشت: در حوزه صنعت، معدن و تولید باید منابع مالی ارزان قیمت تهیه کنیم، حتی اگر با سود 18 درصد منابع را در اختیار صنایع قراردهیم و کشور رقیب با صفر و یا 1 درصد سود منابع را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد آنها بین 17 تا 16 درصد از تولیدکنندگان ما پیش هستند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فاصله 18 درصدی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی به علت سود تسهیلات در تولید را با هیچ روشی نمی‌توان پر کرد، گفت: اگر نگاه ما صادرات محور باشد و منابع مالی ارزان قیمت را بر اساس مزیت‌های نسبی در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم، تولید رونق می‌یابد در غیر این‌صورت به عنوان مسکن موقت عمل می‌کند.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امکان ادامه فعالیت برای صنایع و رقابت‌پذیری آنها با چنین شرایطی به حداقل می‌رسد، ادامه داد: مگر اینکه با روش‌های دیگر تعرفه‌ها را کنترل و بازار را مسدود کنیم و همچنین به مردم اعلام کنیم که این محصولات را خریداری کنند و نگاه ما به بازار داخلی باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه براساس نگاه به مزیت داخلی و به بازار صادرات باید فعالیت کنیم، خاطرنشان کرد: نگاه به صادرات با وضعیت کنونی امکان پذیر و قابل اجرا نیست./

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، ارائه تسهیلات، افزایش تولید داخل، اوراق تسهیلات، مجلس شورای اسلامی