بروجردی:

آمریکا در حال انتقال و ساماندهی داعش در افغانستان است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا با برنامه ریزی در حال انتقال داعش به کشور افغانستان و ساماندهی آنها است .

   خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی در خصوص سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود در منطقه است، گفت: ایجاد ناامنی و تجزیه کشورها سیاست راهبردی آمریکا در جهان اسلام بویژه در مواجه با همسایگان جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: بنابراین تلاش ایالات متحده آمریکا برای استقلال اقلیم کردستان عراق از این کشور، تشکیل نیروی 30 هزار نفری در منطقه کردنشین سوریه بخش از سناریو مذکور محسوب می شود.

وی ادامه داد: ایالات متحده آمریکا پس از اینکه تروریست های داعش شکست خوردند، هم اکنون با برنامه ریزی در حال انتقال داعش به کشور افغانستان و ساماندهی آنها است؛ بنابراین سناریو داعش مسئولیت انفجارات اخیری که در این کشور رخ داد را به عهده گرفت که نمود بارزی از این موضوع است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: البته افغانستان ملتی دارد که ابرقدرت اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا را شکست داده است و هم اکنون نیز آمریکا را در جنگ نیابتی که توسط داعش به راه انداخته است را شکست خواهد داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد که آمریکا تلاش می کند از این طریق در منطقه بماند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تروریست های تکفیری، جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی