حسن بیکی:

دسیسه جدید آمریکایی ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه طرح تشکیل دولت اسلامی خراسان در راستای شعار خاورمیانه جدید آمریکایی ها است، گفت: داعش در مقابل توان دفاعی ایران همانند گروهان شکست خورده است.

   خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی با اشاره به هدف داعش مبنی بر ایجاد زمینه برای تشکیل دولت اسلامی خراسان، گفت: آمریکایی ها طی چندین سال گذشته شعار خاورمیانه جدید را سر دادند و بر اساس آن نقشه تجزیه ایران اسلامی به پنج کشور را ترسیم کردند که موضوع مذکور نیز بر اساس آن مطرح است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس سکت داعش در سوریه و عراق، آمریکایی ها سریعا تعدادی از تروریست های داعش را به شمال شرق افغانستان منتقل کردند، اظهار کرد: بر این اساس می توان گفت که داعش عم اکنون به عنوان تهدیدی برای روسیه و چین محسوب می شود؛ البته نباید از یاد برد که این موضوع نیز از جمله راهبردهای ترامپ برشمرده می شود.

وی ادامه داد: تروریست های داعش ضربه نابودکننده و سنگینی از محور مقاومت دریافت کردند، از این رو آنها به خوبی می دانند که طرح هایی مانند دولت اسلامی خراسان محلی از إعراب ندارد و به نوعی گروه داعش در مقابل توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران همچون گروهان شکست خورده و ناتوان محسوب می شود و آنها هیچگاه نمی توانند به مرزهای کشورمان نزدیک شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بر این اساس باید گفت که ایالات متحده و صهیونیست ها در صدد ساماندهی داعشی ها برای ناامن کردن کشور افغانستان و پس از آن همسایگان این کشور هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزان زمینه فعالیت داعش در افغانستان با توجه به وجود گروه طالبان در این کشور، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 40 درصد مناطق افغانستان که عمدتا روستایی است در دست گروه طالبان است از این رو طالبان که صرفا با دولت مرکزی مخالف است هیچگاه قبول نخواهند کرد که با داعش همراه شده و به نوعی پیاده نظام آمریکا تلقی شود؛ مردم افغانستان نیز آنها را نمی پذیرند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی، ایالات متحده، تحولات خاورمیانه، داعش، مجلس شورای اسلامی