خانلری مطرح کرد:

افزایش امکانات دانشگاه ها در جذب دانشجوی خارجی الزامی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طریق جذب دانشجو خارجی می توان از تعطیلی مراکز دانشگاه ها جلوگیری کرد، گفت: افزایش جذب دانشجو خارجی درگرو اطلاع رسانی مناسب درخصوص سطح علمی دانشگاه های کشور است.

  خانه ملت؛ کارن خانلری با بیان اینکه از طریق جذب دانشجو خارجی می‌توان از تعطیلی دانشگاه‌ها جلوگیری کرد، گفت: اگرچه اقداماتی در این زمینه انجام گرفته است اما گسترش این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر و اطلاع‌رسانی بیشتر است.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد زیرساخت‌های مناسب مانند ساخت خوابگاه‌، محیط فیزیکی مناسب دانشگاه‌ها و... الزامی است چرا که برخی دانشگاه‌های کشور از نظر علمی می‌توانند با دانشگاه روز دنیا رقابت کنند و فقط باید امکانات لازم را برای این دانشجویان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه جذب دانشجو خارجی فرصتی برای کسب درآمد است، بیان کرد: باید برای افزایش جذب دانشجو خارجی، اطلاع‌رسانی مناسبی درخصوص سطح علمی دانشگاه‌های ایران انجام شود که متاسفانه در این زمینه کار چندانی صورت نگرفته است.

خانلری با بیان اینکه برای گسترش جذب دانشجویان خارجی باید برنامه بلندمدت داشته باشیم، اظهار کرد: تحقق این امر نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب و معرفی و اطلاع رسانی در طول زمان است؛ سفرا ایرانی باید با تبلیغات دانشگاه‌های کشور بتوانند دانشجویان خارجی را به ادامه تحصیل در ایران ترغیب کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: برگزاری نشست‌ها و سمینارهای علمی در کشورهای دیگر می تواند تا حدودی به تحقق این امر کمک کند چرا که در این نشست‌ها قابلیت‌ها و توانایی‌های دانشگاه‌های ایرانی به نمایش گذاشته می‌شود.

خانلری ادامه داد: دانشگاه‌های کشور نیز باید سطح علمی خود را ارتقا دهند تا خدمات‌رسانی از نظر علمی و آموزشی درخور به دانشجویان ارائه شود؛ از سوی دیگر می توان تسهیلاتی برای ورود دانشجویان به کشور در نظر گرفت تا رفت و آمد این دانشجویان با دشواری همراه نباشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: اگرچه ممکن است آموزش عالی در آغاز راه ناگزیر به صرف هزینه برای ایجاد زیرساخت‌ها و اطلاع‌رسانی شود اما پس از مدتی می‌تواند از طریق جذب دانشجو خارجی در آمد مناسبی به دست آورد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، دانشجویان، دانشگا ه ها، مجلس شورای اسلامی