نوری مطرح کرد:

ارتقای بخش کشاورزی در گرو اجرای سیاست های ابلاغی است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: باید در بخش محصولات کشاورزی با اجرای سیاست های ابلاغی به مرحله ای برسیم که علاوه بر تامین نیاز داخل ، مازاد محصولات را صادرات کنیم.

  خانه ملت؛ سیدراضی نوری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در برنامه" گفت و گوی اقتصادی" رادیو گفتگو در خصوص سیاست های ابلاغی بخش کشاورزی، اظهار کرد: یکی از دغدغه های مسئولان ارشد نظام به خصوص مقام معظم رهبری مربوط به حوزه تامین امنیت غذایی است.

وی افزود: با همفکری و مشورت های مجمع تشخیص مصلحت نظام معمولا سیاست های کلی را که به عنوان قانون بالادستی دیده می شود مدنظر سیاست گذاران قرار می گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از سیاست های مهم ابلاغی از طرف مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بوده است که یکی از موضوعاتی که در این سیاست کلی در بند 6 و 7 دیده شده بیشتر مربوط به مسائل کشاورزی از جمله تامین نهاده های اولیه و تامین امنیت غذایی و داشتن ذخایر راهبردی برای کشور در شرایط ویژه است.

نوری با بیان اینکه کشاورزی به دلیل بلایا و حوادث طبیعی یک مجموعه ریسک پذیر است، تصریح کرد: از آنجایی که این موضوع مهم با سفره مردم سروکار دارد در سیاست های کلی دیده شده که باید از تولید داخلی، تولیدکننده، صنایع تکمیلی و تبدیلی حمایت کنیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: باید در بخش محصولات کشاورزی با اجرای سیاست های ابلاغی به مرحله ای برسیم که علاوه بر برطرف کردن نیاز داخل بتوانیم مازاد محصولات را صادرات کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید متولی این مسئولیت در یکجا متمرکز شود، بین کرد: هر ارگانی برای انجام وظیفه ای خاص طراحی شده و با تصویب قانون انتزاع در مجلس، بخش کشاورزی در صنعت را به وزارت جهاد انتقال دادیم تا وزارت جهاد کشاوزی بتواند در تصمیم گیری ها متمرکز باشد و در این راستا اختیارات این بخش افزایش و تحت کنترل و مدیریت این وزارتخانه درآمد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت غذایی، تولید داخلی محصولات کشاورزی، مجلس شورای اسلامی