جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

چرا شاهزادگان سعودی یکی پس از دیگری روانه زندان می شوند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: تسویه حساب های سیاسی و قومی و قبیله ای برای رفع موانع پادشاه شدن محمد بن سلمان علت اصلی بازداشت شاهزادگان سعودی است.

  خانه‌ ملت؛ محمد جواد جمالی نوبندگانی در خصوص بازداشت تعدادی از شاهزادگان سعودی در امارات، گفت: هرچند بهانه‌هایی پیرامون بازداشت شاهزادگان سعودی از جمله جبران کسری بودجه عربستان مطرح است اما این دلیل اصلی نخواهد بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد در واقع تسویه‌ حساب‌های سیاسی و قومی و قبیله‌ای برای رفع موانع پادشاه شدن محمد بن سلمان علت اصلی این بازداشت‌ها است.

وی افزود: ملک سلمان با همراهی آمریکایی‌ها و مبالغی که به ترامپ داد، توانست محمد بن نایف را از ولیعهدی برکنار و محمد بن سلمان را به عنوان ولیعهد جدید انتخاب کند، بعد از این هم محمد بن سلمان به دنبال کنار گذاشتن تمام شاهزاده‌هایی است که خطر احتمالی برای سرنوشت وی محسوب می‌شوند.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: محمدبن سلمان با تهدید و تطمیع نسبت به پاکسازی مسیر پادشاهی خود شاهزاده‌های سعودی را کنار می‌زند زیرا تثبیت پادشاهی محمد بن سلمان هدف اصلی بازداشت‌های مکرر شاهزاده‌های سعودی در عربستان و سایر کشورها است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: عربستان با نفوذ در حوزه خلیج فارس به بازداشت شاهزاده‌های خود اقدام کرده، اکثر کشورها هم همراهی لازم با عربستان را دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ یک روزنامه انگلیسی فاش کرد که مقامات عربستانی در جریان کمپین مبارزه با فساد خود، تعدادی از شاهزادگان و مسئولان را که در این زمینه متهم بودند در امارات بازداشت و به عربستان منتقل کرده‌ بودند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت داخلی، عربستان، فساد، مجلس شورای اسلامی