یارمحمدی تاکید کرد:

برای جلوگیری از زیان مالی ناشی از مصرف سیگار تجربه کشورها را الگو قرار دهیم

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تحمیل سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان به نظام سلامت برای درمان بیماری های ناشی از مصرف سیگار تاکید کرد: برای جلوگیری از این زیان مالی، باید از تجربه کشورهای موفق در زمینه کاهش مصرف سیگار بهره ببریم.

  خانه ملت؛ علیم یارمحمدی اظهار کرد: اغلب کشورها برای کاهش مصرف سیگار اقدامات مختلفی انجام داده اند و می توان از تجارب آن ها بهره برد، اما متاسفانه مسئولان توجهی به این مساله ندارند. این در حالیست که بسیاری از کشورهای دنیا، مثل ایران نفت در اختیار ندارند و با دریافت مالیات، امور مختلف را ساماندهی می کنند. بر همین مبنا باید راهکارهای مفید کشورهای موفق در زمینه کاهش مصرف مواد دخانی را الگو قرار دهیم و مشکلات و مسائل خود را مرتفع کنیم.

وی بیان این که هزینه درمان را باید خود مصرف کنندگان سیگار بپردازند، تاکید کرد: باید برنامه ای تدوین کرد که بر اساس آن، ارزش افزوده ای که از جیب مردم خارج می شود، صرف درمان بیماری و حل مشکلات آنان شود.

به گزارش سلامت آنلاین؛ نماینده زاهدان در مجلس با اشاره به این که بحث مالیات سیگار تنها موضوع مهم کشور نیست، تصریح کرد: تصادفات جاده ای، کشته ها و معلولان ناشی از وقوع این حوادث، اعتیاد و انواع آسیب های اجتماعی از سایر مسائلی هستند که همچون عوارض سیگار باید به آن ها پرداخت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اخذ عوارض، دخانیات، مجلس شورای اسلامی