ابراهیمی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر تاکید کرد:

اختلافات باید پای میز مذاکرات منطقه ای حل شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه باید اختلافات منطقه ای را در پای میز مذاکرات حل کرد، گفت: ائتلاف منطقه ای ایران، روسیه و ترکیه منجر به بازگشت ثبات به سوریه شد در حالی که مداخلات خارجی سبب تنش زایی شده بود.

   خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی در خصوص اظهارات محمدبن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر مبنی بر اینکه اختلاف با ایران باید از طریق گفت‌وگو حل شود، گفت: برخی از کشورهای همسایه طی سالیان گذشته صرفا پیرو سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند، اما امروزه دریافته اند که جزء ضرر، نتیجه مثبتی حاصل شان نشده است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید اذعان کرد که اکثر کارشناسان حوزه بین الملل و عرصه سیاست اعتقاد دارند که دیگر جنگ بین کشورها نمی تواند منجر به دستاورد خاصی شود از این رو باید اختلافات را در پای میز مذاکرات حل کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه همسویی کشورهای منطقه خصوصا در حوزه خلیج فارس می تواند پای غربی ها از جمله ایالات متحده آمریکا را در مناسبات منطقه ای قطع کند، ادامه داد: در برهه های زمانی گذشته ائتلاف هایی بین کشورهای غربی و برخی از همسایگانمان صورت گرفت، اما همواره سود حاصل از این ائتلاف ها به جیب غربی ها واریز شده و کشورهای یاد شده تبدیل به منابع تامین سرمایه برای غرب شده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اظهارنظر وزیر خارجه قطر مبنی بر اینکه اختلافات و درگیری‌های موجود در منطقه با گفت‌وگو حل می شود نه با جنگ، تصریح کرد: در این رابطه باید اذعان کرد که غربی ها برای فروش تسلیحات خود نیازمند بازار مناسب هستند و چه عرصه ای بهتر از خاورمیانه که درگیر جنگ و تنش باشد؛ از این رو همواره غربی ها با ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه، زمینه برای کسب سود خود را فراهم کرده اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: باید یادآور شد کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه با ایجاد ائتلاف منطقه ای در مسئله سوریه و مبارزه با تروریست های داعش توانستند سایه جنگ را از این کشور بردارند، در حالی که مداخلات خارجی صرفا به دنبال بروز مشکلات و تنش زایی بودند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تحولات منطقه ای، جمهوری اسلامی ایران، خاورمیانه، مجلس شورای اسلامی، مذاکرات