برزگرکلشانی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر مطرح کرد:

رفع اختلافات منطقه ای در سایه گفت وگو امکان پذیر است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کشورهای منطقه می توانند با همکاری به اختلافات و درگیری های موجود در منطقه از طریق گفت وگو پایان دهند و هر کدام به اندازه توان خود در معادلات منطقه نقش ایفا کنند.

  خانه ملت؛ شهروز برزگر کلشانی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه قطر مبنی بر اینکه اختلاف ها باید از طریق گفت‌وگو حل شود، گفت: امروزه کشورهای عربی شاهد ثبات و امنیت در جمهوری اسلامی ایران هستند این مهم در حالیست که بسیاری از کشورها درگیر تنش و ناملایمات سیاسی هستند، لذا به قدرت کشورمان پی برده اند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از کشورهای منطقه از گروه های تروریستی حمایت کردند که امروزه دستاورد و نتیجه منفی آن را دریافت کرده اند، اظهار کرد: این مهم در حالیست که ایران اسلامی برای ایجاد ثبات در منطقه با تروریست ها مقابله کرد و زمینه نابودی گروه های تروریستی مانند داعش را رقم زد.

وی اعتقاد دارد که کشورهای منطقه باید از سیاست های غرب و کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا فاصله بگیرد، ادامه داد: کشورهای منطقه باید به توافق منطقه‌ای روی بیاورند؛ امروزه همه کارشناسان اذعان دارند که مداخله غربی ها در معادلات منطقه صرفا سبب تنش زایی و بروز مشکلات شده و این امر سبب جلوگیری از پیشرفت کشورها شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه در اظهارات سیاستمداران غربی مانند ترامپ مشاهده می شود که آنها صرفا به دنبال پول و ثروت کشورهای منطقه خصوصا اعراب هستند و مسئولان این کشورها موضوع را متوجه شده اند، افزود: همه کشورهای منطقه می توانند با همکاری همدیگر به اختلافات و درگیری‌های موجود در منطقه از طریق گفت‌وگو پایان دهند و هر کدام به اندازه توان خود در معادلات منطقه نقش ایفا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد که کشورهای عربی در دوره جنگ تحمیلی شاهد ایستادگی و مقاومت ایرانیان بوده اند از این رو به توان دفاعی صلح آمیز کشورمان نیز پی برده اند لذا بهترین روش برای رفع مشکلات و اختلاف نظراتشان را در گفت‌وگو می بینند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، تحولات منطقه ای، ثبات، جمهوری اسلامی ایران، خاورمیانه، مجلس شورای اسلامی، مذاکرات