بروجردی مطرح کرد:

چرا تعلیق نام ایران از قرار گرفتن در لیست سیاه FATF تمدید شد؟

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علت اینکه برای ۴ ماه آینده نیز تعلیق نام ایران از قرار گرفتن در لیست سیاه FATF تمدید شده به این دلیل است که آن ها دریافته اند، ایران در این مسیر بسیار جدی است.

   خانه ملت؛ علاءالدین بروجردی در خصوص اینکه تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شده است، اظهار داشت: کارهای زیادی در زمینه شفاف سازی مالی در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون مبارزه با پولشویی در مجلس از مدت ها پیش به تصویب رسیده است، بیان کرد: قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و پیوستن ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم نیز در مجلس به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه این اقدامات مجلس گام‌های بلندی است که برداشته شده، افزود: علت اینکه برای 4 ماه آینده نیز تعلیق نام ایران از قرار گرفتن لیست سیاه تمدید شده به این دلیل است که آن‌ها دریافته‌‌اند، ایران در این مسیر بسیار جدی است و بحث توافقات در زمینه FATF گروه اقدام مالی و پالرمو که قانون جداگانه‌ای است مراحل خود را طی می‌کند تا نهایی شود.

بروجردی با بیان اینکه هر گونه مطلبی که در عرصه بین المللی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد حتما تحفظ خواهیم داد و آن را بر اساس قوانین خود اجر ا می‌کنیم، ادامه داد: به شفافیت مالی و اینکه باید با تروریسم و باندهای عظیم مواد مخدر که پشتوانه تروریست ها هستند مبارزه شود، معتقد هستیم و اجازه ندهیم این گروه‌ها ثروت‌های کثیف را با پولشویی وارد گردش مالی ایران و جهان کنند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه FATF ساختاری است که افراد تایید کننده و قبول کننده آن در عرصه جهانی در شفاف سازی مالی عملا دخیل هستند، تصریح کرد: ایران به واسطه اینکه در مجاورت با بزرگترین مرکز تولید جهانی مواد مخدر قرار دارد و باندهای مواد مخدر زیادی در این منطقه فعالیت دارند در معرض جدی این خطرات هست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه FATF ساختاری مجزا دارد و ارتباطی به برجام ندارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران به ضرورت شفاف سازی معتقد است و اجازه نمی‌دهد این افراد پول‌های کثیف را وارد اقتصاد کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، توافق خوب، جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی، مقابله با تروریسم، پولشویی