سلیمی تاکید کرد:

فرصت صنایع دستی ایران در جام جهانی روسیه

عضو فراکسیون ورزش مجلس اهدای هنرهای دستی ایرانی به شرکت کنندگان در جام جهانی روسیه را فرصتی برای بازاریابی خارجی صنایع دستی ایرانی ارزیابی کرد.

   خانه ملت؛ اصغر سلیمی درباره ایده اهدای هدایای ایرانی از هنرهای دستی ایرانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، گفت: پیشکش صنایع دستی ایرانی می‌تواند در رویدادهای جهانی همچون جام جهانی که نماد صلح جهانی است از دو منظر ترویج فرهنگ اصیل ایرانی در فضای بین المللی و توسعه صادرات صنایع دستی ایرانی به اقصی نقاط جهان مثمرالثمر باشد و فرصتی برای بازاریابی خارجی تلقی شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت گردشگری به عنوان یکی از راه‌های جدید و موثر تولید ثروت در اکثر کشورهای رو به توسعه و پیشرفته به شمار می‌آید و از این طریق درآمدهای بسیار مولدی را نیز می‌توان را کسب کرد.

وی ادامه داد: توریسم ورزشی در برخی برهه‌های زمانی رونق بسیاری دارد؛ اگرچه در زمان‌های دیگر نیز روال عادی خود را طی می‌کند به عنوان مثال در مسابقات جهانی المپیک و جام جهانی فوتبال که از مهم‌ترین رویدادهای ورزشی به شمار می‌آید و سیل عظیمی از طرفداران تیم‌های مختلف را به شهر یا کشور محل برگزاری مسابقات سرازیر می‌کند، بنابراین می‌توان در این راستا با تاکتیک‌های اقتصادی و فرهنگی همچون ارائه صنایع دستی ایرانی، توسعه صنعت گردشگری را به نحو مطلوب رقم بزند.

عضو فراکسیون ورزش مجلس یادآورشد: اهدای صنایع دستی به مقامات جهانی فوتبال و تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی می‌تواند آشنایی با فرهنگ ناب ایرانی در جهان رقم بزند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استفاده از دیپلماسی ورزشی، توریسم ورزشی، فوتبال، مجلس شورای اسلامی