خبر

مسیر شما: اخبار پشت پرده آتش بس ۳۰ روزه سوریه
پشت پرده آتش بس ۳۰ روزه سوریه

محمد ابراهیم رضایی گفت: اهداف استراتژیست های مصوبه آتش بس نشان می دهد نه تنها این آتش بس ۳۰ روزه خیلی جدی و ادامه دار نیست بلکه اهداف سیاسی در پَس آن قرار دارد.

   خانه‌ ملت؛ محمد ابراهیم رضایی در خصوص مصوبه شورای امنیت در رابطه با آتش بس 30 روزه سوریه، گفت: مخالفان سوریه به دنبال ایجاد فضایی هستند تا تروریست‌هایی چون جبهه النصره بتوانند فشار بیشتری را به سوریه وارد کنند، لذا از ظرفیت سازمان ملل برای رسیدن به اهداف خود استفاده کردند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روسیه در جریان تصویب آتش بس سوریه در شورای امنیت نیز برنامه از پیش‌ طراحی شده را عملیاتی کرد لذا ضمن تصویب آتش بس، پیشنهاد استثناء مبارزه با داعش، النصره و القاعده را مطرح کرد.

وی افزود: با تصویب آتش بس یک ماهه در سوریه، فرصتی در اختیار گروه‌های تروریست قرار گرفت، گروه‌هایی که به دنبال افرایش تهاجمات و تهدیدات علیه سوریه هستند و علاوه بر افزایش بار روانی در سوریه به دنبال ایجاد مانع بر سر راه مقاومت نیز هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: توطئه این گروه‌ها با شکست در منطقه مواجه می‌شود، زیرا جبهه مقاومت با جدیت مسیر خود را ادامه می‌دهد و مانع تجهیز تروریست‌ها در هر فرصتی خواهد شد.

رضایی معتقد است: اهداف استراتژیست‌های مصوبه آتش بس نشان می‌دهد نه تنها این آتش بس 30 روزه خیلی جدی و ادامه دار نیست بلکه اهداف سیاسی در پَس آن قرار دارد، متاسفانه هیچ اهداف انسانی در این مصوبه شورای امنیت دیده نمی‌شود، در حقیقت غوطه شرقی سوریه به کمک محور مقاومت به زودی پاکسازی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت:کشورهای محور مقاومت در سوریه همراهی لازم را دارند اما سایر کشورهای درگیر در سوریه به دنبال حمایت از تروریست‌ها هستند لذا گفت‌وگو میان این دو گروه از کشورها امکان‌پذیر نیست. لذا محور مقاومت باید به پاکسازی خاک سوریه ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ قطعنامه آتش بس 30 روز در سوریه که به پیشنهاد کویت و سوئد مطرح شد، پس از برگزاری یک دور نشست شورای امنیت در روز پنج شنبه و چندین نشست غیر علنی و کارشناسی برای برطرف کردن موارد اختلافی اعضای این شورا در روز جمعه، سرانجام در بعدازظهر شنبه به وقت محلی به تصویب رسید.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد پس از تصویب این قطعنامه به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل متحد در پیامی، افزو: این آتش بس شامل مبارزه با داعش، جبهه النصره، القاعده و سایر گروه های که سازمان ملل آن ها را تروریستی شناخته است، نمی شود./

نظر شما
مشخصات خبر