ذوالقدر خبر داد:

اتمام بررسی لایحه امنیت زنان در دولت

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، از اتمام بررسی لایحه امنیت زنان در کمیسیون قضایی دولت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی به مجلس تقدیم شده و در صحن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر با اعلام خبر اتمام بررسی لایحه امنیت اجتماعی زنان در دولت و قوه قضائیه در تشریح جزییات نشست روز گذشته اعضای این فراکسیون با معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده گفت: در نشستی که با خانم ابتکار داشتیم موضوعات مختلفی را پیرامون وضعیت زنان مورد بررسی قرار دادیم که یکی از آنها لایحه امنیت اجتماعی زنان بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون بررسی لایحه امنیت زنان در دولت به اتمام رسیده و به زودی برای بررسی در صحن به مجلس تقدیم می‌شود، ضمن اینکه دستگاه قضایی نیز در مورد رفع نواقص حقوقی این لایحه همکاری خوبی با دولت داشته است.

ذوالقدر تاکید کرد: بی‌تردید تدوین لایحه امنیت زنان یکی از اولویت‌های دولت بوده چرا که تامین امنیت زنان در جامعه و مقابله با اعمال هر نوع خشونت علیه آنها از موارد مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.

وی در بیان علل تاخیر در بررسی این لایحه در دولت و دستگاه قضایی تصریح کرد: این لایحه به دلیل تعدیل جرم‌انگاری‌های مندرج در آن و ممانعت از تداخل قوانین مدت زمان زیادی در کمیسیون قضایی دولت باقی مانده بود که در نهایت اصلاح شده و آماده ارسال به مجلس است.

ذوالقدر در پاسخ به اینکه نگاه سنتی موجود در جامعه تا چه اندازه می‌تواند در رای‌آوری این لایحه در صحن اثرگذار باشد اظهار کرد: قطعا این لایحه باید به گونه‌ای تنظیم شود که حساسیت جامعه مردان را نسبت به مجازات تعیین‌شده به همراه نداشته باشد تا بتواند اکثریت آرای مجلس را به دست آورد، بنابراین یکی از علل طولانی شدن بررسی آن در دولت نیز این بوده که لایحه جامعی تدوین شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: کلیات این لایحه صدرصد می‌تواند اکثریت آرای صحن را به دست آورد، چرا که نمایندگان مرد نیز معتقدند باید در جهت مقابله با خشونت علیه زنان که در زمان کنونی هم افزایش یافته به ویژه در مورد اسیدپاشی قانون جامع حمایتی ایجاد شود، اما ممکن است در مورد نحوه مجازات‌های پیشنهادی و تداخل قوانین مخالفت‌هایی وجود داشته باشد هر چند کمیسیون قضایی دولت ابهاماتی که وجود داشته را برطرف کرده است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، یادآورشد: نشست بعدی اعضای فراکسیون زنان با معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده فروردین ماه برگزار خواهد شد تا مسائل جدیدی که بعد از این ایجاد می‌شود نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، امنیت، تشکل های زنان، خشونت علیه زنان، طرح ها و لوایح، مجلس شورای اسلامی