صفاری نطنزی مطرح کرد:

غربی ها با FATF به دنبال توجیه عدم اجرای تعهدات برجامی خود هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی ها برای توجیه عدم همکاری هایی که باید در قالب برجام انجام می دادند، این گونه القا می کنند که FATF و برجام با یکدیگر مرتبط هستند.

   خانه‌ ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی در خصوص اینکه تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شده است، اظهار داشت: قبلا نیز قانونی مشابه با این موضوع در مجلس تصویب شده و دولت برای تصویب این لایحه برنامه داشته و آن را به مجلس نیز ارائه کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونی در کشور تهیه شده و احتمال تصویب آن در مجلس نیز زیاد است، بیان کرد: این قانونگذاری‌هایی که در داخل انجام می شود بر تصمیم‌گیری اعضای FATF تاثیر می‌گذارد و می‌تواند گشایشی را در تعاملات بانکی ایران و دنیا به وجود آورد.

وی با مثبت ارزیابی کردن عضویت در FATF، افزود: اگر جوانب FATF خوب دیده شود، مجلس نیز همراهی می‌کند.

صفاری نطنزی با اشاره به اینکه FATF با برجام متفاوت است و ربطی به هم ندارند، ادامه داد: FATF موضوعی بین المللی است که قبل از برجام وجود داشته و جمهوری اسلامی ایران نیز تعاملاتی با آن‌ها داشته است.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطرح کردن این موضوعات از سوی غربی‌ها در راستای سیاست‌های انحرافی است، گفت: غربی ها برای توجیه عدم همکاری‌هایی که باید در قالب برجام انجام می‌شد و همچنین رفع تحریم‌های بانکی، این گونه القا می‌کنند که FATF و برجام با یکدیگر مرتبط هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توافق خوب، جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی، مقابله با تروریسم، پولشویی