/ هرآنچه می خواهید درباره بودجه سال ۹۷ بدانید /

اعتبارات خرید تضمینی گندم از محل هدفمندی یارانه ها و اوراق تامین می شود

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ در مجلس شورای اسلامی در خصوص تامین اعتبار خرید تضمینی گندم در سال آینده گفت.

  خانه ملت؛ سیدعلاءالدین خادم با اشاره به اتمام بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجلس، اظهار داشت: طبق روال هر سال، در تبصره 14، لایحه بودجه 97 از محل درآمدی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم 33 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حواشی لایحه بودجه در خصوص حذف یارانه نان یا خرید تضمینی گندم، گفت: در لایحه بودجه سال 97 اتفاق متفاوتی در زمینه یارانه نقدی و خرید تضمینی گندم رخ نداده است، مجلس پیشنهاد دولت را بررسی و تصویب کرد و انتظار می رود که شورای نگهبان نیز بعد از بررسی آن را تایید و برای ابلاغ به دولت آن را به مجلس ارسال کند.

نماینده مردم سپیدان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه ردیف اعتباری یارانه نان از خرید تضمینی گندم جدا بود، توضیح داد: در بودجه سال آینده برای خرید تضمینی گندم از دو محل، اعتبار در نظر گرفته شده است، بخشی از اعتبارات مورد نیاز خرید تضمینی گندم از درآمد اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است و بخش دیگر از فروش اوراق مشارکت است.

وی ادامه داد: از آنجایی که برای خرید تضمینی گندم اعتبارات بیشتری نیاز است، از دو محل برای این منظور بودجه در نظر گرفته ، اما برای یارانه نان تنها در تبصره 14 اعتبار لحاظ شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: میزان یارانه نان و خرید تضمینی گندم برای سال آینده طبق اعتبارات سال 96 در نظر گرفته شده است، اما دست دولت باز است تا اگر میزان تولید گندم افزایش پیدا کرد، اعتبارات لازم برای خرید تضمینی را مهیا کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتشار اوراق مشارکت، بررسی بودجه، خرید تضمینی گندم، قانون هدفمندی یارانه ها، مجلس شورای اسلامی