میرزایی تشریح کرد:

آمریکا و انگلیس صادرات اسلحه به عربستان را ممنوع کنند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و انگلیس به جای سیاست های تفرقه افکنانه علیه ایران واقعیت های منطقه و عملکرد عربستان را مورد توجه جدی قرار دهند.

   خانه ملت؛ جلال میرزایی در خصوص تلاش آمریکا و انگلیس در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت ایران با ادعاهایی در خصوص ارسال سلاح به یمن، اظهار داشت: این اقدام غربی‌ها با ادعای آن ها مبنی بر تمایل برای گسترش روابط با ایران، مغایرت دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر است آمریکا و انگلیس به جای این سیاست‌های تفرقه افکنانه، واقعیت‌های منطقه و عملکرد عربستان را مورد توجه جدی قرار دهند و جنایات عربستان در یمن را ببینند.

وی افزود: با توجه به این شرایط، آمریکا و انگلیس باید طرح هایی را متناسب با این واقعیات در شورای امنیت سازمان ملل متحد مطرح کنند.

میرزایی با بیان اینکه عربستان در حال حاضر مرتکب جنایت می‌شود و کارشناسان واقف هستند که چه اتفاقاتی در یمن رخ می‌دهد، ادامه داد: کشتار غیرنظامیان، قحطی و بیماری واگیرداری مانند وبا که در 50 سال اخیر بی سابقه بوده، شرایط سختی را به وجود آورده است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول، مهران و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کشورها نیز مانند آلمان باید صادرات اسلحه به عربستان را ممنوع کنند، گفت: به جای اینکه ایران را به ناحق مورد اتهام قرار دهند و فشار بیاورند باید به خطری که عربستان برای حقوق بشر، کودکان و زنان دارد توجه کنند، تا صلح و آرامش در منطقه حاکم شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، انگلستان، ایالات متحده، عربستان، مجلس شورای اسلامی