کمالی پور مطرح کرد:

درگیری در سوریه علی رغم آتش بس نتیجه عدم همگرایی معارضان سوری است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، معتقد است: اختلاف نظر بین معارضان سوری سبب شد تا علی رغم تصویب آتش بس، هیچ کدام از گروه ها به آن تمکین نکنند.

   خانه‌ ملت؛ یحیی کمالی‌پور در خصوص ادامه درگیری‌ها در سوریه با وجود تصویب آتش بس 30 روزه در شورای امنیت، گفت: کسانی که مذاکره کرده تا کسانی که می‌جنگند از تفاوت اساسی برخوردارند، متاسفانه همگونی و هم فکری در بین معارضان سوری وجود ندارد که به اعلام آتش بس تمکین کنند. لذا این عدم همگرایی سبب شده تا توافقات نتیجه بخش نباشد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: علی‌رغم تصویب آتش بس در شورای امنیت و انجام مذاکرات، هنوز مشکلات برطرف نشده است، از سوی دیگر مرز بین معارضان و تروریست‌ها تفکیک نشده است.

وی افزود: گروهای تروریستی که در سوریه می‌جنگند از نظر کشورهای غربی تروریست نبوده و جزء معارضان سوری تلقی می‌شوند، متاسفانه اختلاف نظر بین گروه‌های درگیر در سوریه سبب عدم تحقق جمع‌بندی در این زمینه شده است.

کمالی پور معتقد است: کشورهای غربی و اروپایی به ویژه آمریکا نمی‌خواهند سوریه به سرانجام برسد لذا در جریان مذاکرات، تصویب آتش بس و غیره نیز راهی برای دامن زدن به درگیری‌ها و اختلافات پیدا می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: روسیه هرچند پیشنهاد مبارزه با داعش، النصره و القاعده را در جریان تصویب آتش بس سوریه مطرح کرد اما قطعا دنبال دادن فرصت به تروریست‌ها برای تجهیز امکانات نیست زیرا در تعاملات و مذاکرات با غربی‌ها همراهی ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مجموع شاید این آتش بس فرصتی را در اختیار تروریست‌ها قرار دهد اما با قاطعیت باید گفت که روسیه قصد همراهی با تروریست‌ها را ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مسئولان سازمان ملل تاکید کردند که درگیری‌ها در سوریه به رغم قطعنامه آتش‌بس صادره از سوی شورای امنیت ادامه دارد./

برچسب ها

آتش بس، اخبار برگزیده، ایالات متحده، بحران سوریه، تروریست های تکفیری، مجلس شورای اسلامی