نقوی حسینی:

فرافکنی مشکل دولت بحرین را رفع نمی کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، اقدام دولت بحرین مبنی بر بازداشت ۱۱۶ شهروند بحرینی و اتهام عضویت این افراد در سازمان مسلحانه وابسته به ایران را فرافکنی و راهی برای انحراف اذهان عمومی دانست.

   خانه‌ ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به بازداشت 116 نفر توسط دولت بحرین با ادعای عضویت در سازمان مسلحانه وابسته به ایران، گفت: این اقدامات با هدف فرافکنی در حال انجام است حال آنکه دولت بحرین باید به مطالبات 80 درصد ملت خود پاسخ دهد و با سرکوب نمی‌تواند مشکل را حل کند. 80 درصد مردم بحرین مطالبه شفاف و روشنی از دولت خود داشته که در جریان توافق با دولت بحرین می‌توان شاهد حل مشکلات بود.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رژیم بحرین در راستای اقدامات سرکوبگرانه خود اقدام به بازداشت مخالفان می‌کند و اتهام واهی و خیالی تروریستی به این افراد می‌زند، این رژیم اتهاماتی را هم به جمهوری اسلامی نسبت داده که هدف از آن انحراف اذهان عمومی است.

وی معتقد است: بازداشت و نمایش در سطح بین الملل با هدف تخریب جمهوری اسلامی ایران است. در حقیقت برخی از کشورهای منطقه چون بحرین مانند آمریکایی‌ها با نمایش آهن پاره‌هایی یا بازداشت شهروندان خود، خواهان تغییر دیدگاه جهانیان نسبت به ایران هستند تا بتوانند به اهداف خود جامه عمل بپوشانند.

نقوی حسینی یادآور شد: کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر نیز در برابر خفقان و این اقدامات سکوت برگزیده‌اند، حال آنکه بسیاری از سلاح‌های ممنوعه که رژیم بحرین از آنها علیه مردم بحرین استفاده می‌کند از سوی کشورهای غربی به آل خلیفه داده می‌شود.

وی ادامه داد: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز تمامی این اظهارات را بی‌اساس و مضحک دانست زیرا جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه مروج خشونت و اقدامات بی‌ثبات‌کننده در کشورهای همسایه از جمله بحرین نبوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت بحرین به فرافکنی و ادعاهای ناروا و دروغ هم‌زمان با افشاگری سازمان‌های حقوق بشری پیرامون وجود شکنجه علیه زندانیان سیاسی در زندان‌های بحرین، روی آورده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت؛ بحرین مدعی شد یک شبکه تروریستی را کشف و تعداد ۱۱۶ نفر را با ادعای عضویت در سازمان مسلحانه وابسته به ایران بازداشت کرده است. وزارت کشور بحرین همچنین مدعی شد که ۴۸ نفر از ۱۱۶ نفر بازداشت شده در این عملیات در پایگاه‌های سپاه پاسداران در عراق، ایران و لبنان آموزش دیده‌اند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقدامات ضدایرانی، انقلاب های خاورمیانه، حقوق بشر، مجلس شورای اسلامی