وکیلی عنوان کرد:

عمده هدف رژیم سعودی مقابله با حق هسته ای ایران است

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به حمایت آمریکا از دستیابی عربستان به انرژی هسته ای، گفت: با توسل به کمک قدرت های غربی درصدد هستند تا انرژی هسته ای به دست بیاورند و عمده هدف آن ها ایجاد توازن در منطقه و مقابله با حق هسته ای ایران است.

 خانه ملت؛ محمدعلی وکیلی عضو هیأت رئیسه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای آل‌ سعود مبنی بر اینکه انرژی هسته‌ای ضرورت در راستای توسعه اقتصادی کشورشان دارد، اظهار داشت: عربستان به‌عنوان کشوری با ذخایر غنی نفت و گاز در جوامع بین‌المللی شناخته شده است. این‌که سعودی‌ها می‌گویند ما فناوری هسته‌ای را برای رونق اقتصادی کشورمان می‌خواهیم، ادعا و کذب محض است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف نهایی عربستان از رسیدن به فناوری هسته‌ای ایجاد توازن در منطقه و مقابله با حق هسته‌ای ایران است، افزود: سعودی‌ها با توسل به کمک‌های قدرت‌های غربی درصدد هستند تا انرژی هسته‌ای به دست بیاورند و از این طریق جریان جدید سیاسی و فتنه‌ای بزرگ را در منطقه راه‌اندازی کنند.

وکیلی عربستان را ابزاری در دست غربی‌ها و به‌ویژه آمریکایی‌ها در جهت تامین منافع‌شان دانست و تصریح کرد: با روی کارآمدن «ترامپ» حمایت‌های آمریکا از عربستان علاوه بر اینکه علنی شد، به اوج خود هم رسید. این پشتیبانی‌های بی‌حساب و‌ کتاب از سعودی‌ها به این دلیل است که رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد اهداف خود در منطقه را توسط عربستان محقق کند.

به گزارش دفاع پرس؛ نماینده مردم تهران با بیان اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به صلح‌آمیز بودن فناوری هسته‌ای جمهوری اسلامی اذعان دارد، خاطرنشان کرد: سعودی‌ها بر فرض محال هم اگر به انرژی هسته‌ای دست پیدا کنند، اقداماتی در منطقه انجام خواهند داد که تا امروز شاهد ‌آن نبوده‌ایم. ذات سعودی‌ها خشونت‌طلب است و اگر ما می‌بینیم که کشورهایی مانند یمن، عراق و سوریه امروز با بحران مواجهه هستند یک طرف این فتنه انگیزی‌ها قدرت های غربی و طرف دیگر آن عربستان است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، بی ثباتی، توافق هسته ای، خشونت، عربستان، مجلس شورای اسلامی