پژمان فر مطرح کرد:

چرا ترامپ حاضر به پذیرش فلسطین بدون قدس شده است؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است آمریکایی ها با حفظ قدس برای اسرائیل قصد دارند تاریخ جعلی برای این سرزمین ایجاد کنند.

   خانه ملت؛ نصرالله پژمانفر با اشاره به شرط ترامپ برای به رسمیت شناختن فلسطین گفت: فلسطین بدون قدس هیچ معنایی ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: فلسطین با تاریخ خود شناخته می شود و این تاریخ به قدس وابسته است و به مردمی که هزاران سال در آنجا سکنی گزیده بودند و امروز به واسطه اشغال صهیونیست ها آواره کشورهای دیگر شده اند.

وی ادامه داد: این اقدام ترامپ از سر استیصالی است که به واسطه انتفاضه در حال توسعه در سراسر دنیا صورت گرفته و امروز احساس می کنند خطر جدی در پس این انتفاضه برای آنها وجود دارد.

پژمان فر در ادامه با بیان اینکه اتعیین شرط ترامپ برای به رسمیت شناختن فلسطین یک عقب نشینی محسوب می شود، اظهار داشت: این سیاست کافی نیست بلکه به رسمیت شناختن فلسطین باید تا جایی باشد که ملت این کشور بتوانند به سرزمین خود بازگشته و حکومت دلخواه خود را راه اندازی کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان درباره اهمیت قدس برای آمریکایی ها خاطرنشان کرد: قدس یک موضوع حیثیتی است که لازم است برای نگاه داشتن جایگاه خود و ایجاد تاریخ جعلی برای اسرائیل این مکان را داشته باشند از این رو نمی خواهند قدس را از دست بدهند در حالی که فلسطین قابل تجزیه از فلسطین نبوده و قدس و فلسطین دو جزء لاینفک هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، بیت المقدس، فلسطین اشغالی، مجلس شورای اسلامی