خبر

مسیر شما: اخبار ضرورت تسریع در اجرای توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان
ضرورت تسریع در اجرای توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان

رئیس فراکسیون امید مجلس بر اجرای هرچه سریعتر توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان، تاکید کرد.

 خانه ملت؛ محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با «آرتاشس تومانیان» سفیر ارمنستان در تهران امروز سه شنبه (15 اسفند 1396) دیدار و گفتگو کرد.

محمدرضا عارف ضمن اشاره به روابط دیرینه و دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان، گفت: مجلس شورای اسلامی از توسعه و گسترش مناسبات فی‌مابین در تمامی زمینه‌ها حمایت می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر وپردیس در مجلس شورای اسلامی در همین راستا بر نقش مهم کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور تأکید کرد و افزود: «تسریع در اجرای توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی می‌تواند سطح مناسبات فی‌مابین را به نحو قابل توجه ارتقاء دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه نقش مهم همکاری‌ های پارلمانی در تحکیم و تقویت روابط پارلمانی را یادآور شد و تصریح کرد: همکاری‌های پارلمانی به ویژه مراودات گروه‌های دوستی پارلمانی در شناخت و بهره‌گیری از فرصت‌های پیش روی دو کشور بر توسعه مناسبات مؤثر است.

تومانیان: تاکید بر تقویت روابط اقتصادی ایران و ارمنستان

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در تهران در ادامه این دیدار ضمن ارزیابی مثبت از روابط سیاسی میان دو کشور بر اهمیت گسترش روابط اقتصادی فیمابین تأکید کرد.

سفیر ارمنستان در تهران با اشاره به پیوندها و مشترکات دو ملت خاطر نشان کرد: «توسعه و گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران از اصول و اولویت‌های سیاست خارجی ارمنستان است»./

نظر شما
مشخصات خبر