خاتمی با اشاره به هفته زن مطرح کرد:

افزایش ۱.۶ درصدی نرخ اشتغال زنان ایرانی در سال ۹۵

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشارکت و موفقیت زنان در حوزه علمی، کارآفرینی، خدمات و... بسیار بالاست، از افزایش ۱.۶ درصدی نرخ مشارکت زنان ایرانی در سال ۹۵ خبر داد.

   خانه ملت؛ سیدمرتضی خاتمی ضمن تبریک سالروز ولادت باسعادت ام‌الفضائل و الگوی انسان کامل حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) و هفته زن، گفت : سهم مشارکت اقتصادی و اجتماعی زنان روزبه روز در حال افزایش است.

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه زن و خانواده در اسلام، افزود: آموزه‌های اسلامی همواره بر اهمیت نقش بانوان در تحکیم بنیان خانواده تاکید دارد و زنان جامعه اسلامی با الگو قراردادن حضرت فاطمه زهرا (س) نقش خود را پررنگ‌تر می‌نمایند .

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نرخ مشارکت زنان ایرانی در سال ۹۵ به شکل محسوسی افزایش یافته و از ۱۳٫۳ درصد در سال ۱۳۹۴ به ۱۴٫۹ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است؛ جمعیت شاغل زنان در سال 1395 سه میلیون و ۸۸۰ هزار و ۸۰۴ نفر بوده است که نسبت به سال قبل ۴۱۹ هزار و ۹۸۴ نفر افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: زنان توانسته‌اند علاوه بر تحکیم بنیان خانواده و تربیت فرزندان صالح، توانمندی‌های خود را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نشان دهند به‌گونه‌ای که زنان در حوزه علمی، کارآفرینی، خدمات و... مشارکت و موفقیت بالایی داشته‌اند.

خاتمی در خصوص سلامت کاری زنان، تاکید کرد: تخلفات و اشتباهات زنان بسیار ناچیز است آنها همیشه با نهایت دقت و وجدان‌کاری ماموریت‌های شغلی خود را انجام می‌دهند؛ توانمندی‌ها و قابلیت‌ها و موفقیت‌های زنان در هر پست و جایگاهی قابل‌تقدیر و امیدوارکننده است .

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: خانواده رکن اساسی جامعه است و پویایی واستحکام خانواده را زن رقم می‌زند؛ برای داشتن جامعه سالم و پرنشاط امید کشور به همت و تلاش زنان توانمند این سرزمین است . البته در این راستا بایست زمینه مناسب، امکانات و منابع کافی را در دسترس آنها قرار داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال زنان، تشکل های زنان، تعالی خانواده، روز زن، مجلس شورای اسلامی