حسینی خبر داد:

رئیس سازمان حج درخصوص حج ۹۷ و دیه شهدای منا گزارش می دهد

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان حج در فراکسیون متبوعش، اعلام کرد: گزارشی درخصوص حج ۹۷ و نتیجه مذاکرات پیرامون دیه شهدای منا ارائه می شود.

   خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی در خصوص ظرفیت حج تمتع سال 97، گفت: یکشنبه هفته جاری فراکسیون حج مجلس شورای اسلامی با آقای محمدی رئیس سازمان حج و مدیران ارشد این سازمان جلسه‌ای در این زمینه برگزار می‌کند؛ در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات انجام شده درخصوص حج 97 و نتیجه مذاکرات پیرامون دیه شهدای منا ارائه می‌شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال شرایط سیاسی ایران با عربستان نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر نیز شده است اما تجربه سال گذشته نشان داد ما در برگزاری حج تمتع با وجود شرایط موجود موفق عمل کردیم.

حسینی بیان کرد: حضور زائران ایرانی در حج 96 از دو نظر اهمیت داشت؛ از یک سو ایران از دنیای اسلام دور نشد و ارتباط خود را با حجاج ده‌ها کشور دنیا حفظ کرد و از سوی دیگر مردم از حجی که به آنها واجب است محروم نشدند؛ براساس شرع مقدس اسلام نمی‌توان حج تمتع را تعطیل کرد مگر اینکه راه مسدود باشد و یا امنیت وجود نداشته باشد؛ در صورتی که امنیت تامین شود حج باید برقرار شود.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به توفیقاتی که مسئولان ذیربط در حج 96 داشتند پیش‌بینی می‌شود سال 97 نیز حج تمتع به درستی و با موفقیت برگزار شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، حج عمره و تمتع، حجاج، سازمان حج و زیارت، فراکسیون حج و زیارت، مجلس شورای اسلامی