نانواکناری تصریح کرد:

تهدید وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر افزایش تحریم ها علیه سپاه چقدر واقعی است؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد تهدید وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر افزایش تحریم ها علیه سپاه و نهادهایی با این مجموعه همکاری می کنند صرفا نمایشی بوده و در راستای ایران هراسی است.

   خانه‌ ملت؛ ولی‌الله نانواکناری در واکنش به تهدید جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران در آینده، گفت: موضوع درنظر گرفتن تحریم علیه ملت ایران از سوی ایالات متحده امر جدیدی نیست و این مهم از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی رقم خورده است.

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: آمریکا دیگر نمی داند به چه بهانه ای باید ایران را تحریم کند زیرا هر گاه به بهانه هایی مانند نقض برجام و غیره اقدام به اتخاذ تصمیمات مغرضانه گرفته، هیچگاه به نتیجه مطلوب نرسیده است.

وی همچنین در خصوص اینکه وزارتخانه مذکور قصد دارد تا تحریم‌های خود را علیه سپاه و نیز نهادهایی که در سرمایه‌گذاری با سپاه همکاری می‌کنند افزایش دهد، ادامه داد: سپاه پاسداران سبب استواری و استحکام انقلاب و کشور شده است از این رو هیچ تحریمی نمی تواند اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه محور مقاومت توانسته تمام سیاست های ایالات متحده در منطقه را نقش بر آب کند، افزود: بر این اساس آمریکا تلاش می کند با وضع تحریم نسبت به سپاه و البته نهادهایی که در سرمایه‌گذاری با این مجموعه همکاری می‌کنند، به ایران هراسی دامن بزند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه سپاه پاسداران خط قرمز جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که در گذشته نیز احتمال قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی از سوی دولت آمریکا با اعمال قانون کاتسا وجود داشت اما آنها متوجه شدند این اقدام نمی تواند منافعی برایشان داشته باشد؛ بنابراین چنین اقداماتی صرفا جنبه نمایشی دارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، تحریم ها، جریان مقاومت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی