صفاری نطنزی با اشاره به اظهارات بن سلمان درباره ارتباط با اسرائیل :

کشورهای حوزه خلیج فارس منافع داخلی خود را فدای ارتباط ریاض و تل آویو نمی کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است کشورهای حوزه خلیج فارس هیچگاه حاضر به برقراری روابط دوستانه با رژیم صهیونیستی نخواهند شد.

   خانه‌ملت؛ مرتضی صفاری نطنزیبا اشاره به اظهارات سخیفانه ولیعهد سعودی درباره منافع مشترک کشورهای حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی گفت: سالیان سال بود که ماهیت عربستان سعودی مخفی و تحت نقاب و پوشش خادمین الحرمین بود که باعث فریب همگان می شد.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از زمانی که بن سلمان روی کار آمد، واقعیت عربستان سعودی آشکار شد و سیاست ها درباره مخفی ماندن باطن واقعی سعودی ها تغییر کرد و امروز نشان داده اند که این خاندان سعودی اصالتا از خانواده های فراماسونر و مرتبت با جریان های صهیونیستی بوده اند.

وی ادامه داد: سعودی ها از ابتدای کار نیز با حمایت غرب حاکمیت پیدا کرده و با تظاهر و ریا به مسلمانان و مردم این شبه جزیره حاکمیت کردند اما امروز دست آنها امروز رو شده است.

صفاری نطنزی در ادامه با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس هیچ گاه منافع داخلی خود را فدای منافع عربستان نمی کنند، یادآور شد: علیرغم اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس متحدان عربستان هستند اما با توجه به سیاست های متجاوزانه اسرائیل، به سمت پیمان بستن با این رژیم نمی روند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این سیاست ها باعث می شود که طولی نکشد تا عربستان سعودی با مشکل مواجه شده و شاهد تحولی در منطقه باشیم که کشورهای حوزه خلیج فارس از عربستان به طور کامل جدا شوند.

به گزارش خانه ملت، محمدبن سلمان ولیعهد سعودی اخیرا طی اظهاراتی مدعی شده است که عربستان منافع مشترک زیادی با اسرائیل دارد و اگر صلح با صهیونیست‌ها محقق شود اسرائیل و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس منافع مشترک زیادی خواهند داشت./

برچسب ها

اتحاد، اخبار برگزیده، اسرائیل، توسعه مناسبات منافع مشترک سیاسی، عربستان، مجلس شورای اسلامی