احمدی لاشکی:

تأثیر معدل در کنکور نباید محدود به سال پایانی دوره دبیرستان شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای قانون مصوب مجلس در نحوه سنجش و پذیرش دانشجو را ضروری دانست و افزود: تأثیر ۲۵ درصدی معدل در کنکور باید ارتقا یابد.

  خانه ملت؛ قاسم احمدی لاشکی با اشاره به ضرورت حذف آزمون کنکور، گفت: در این راستا مجلس نهم شورای اسلامی قانون سنجش و پذیرش دانشجو را تصویب کرد تا بتواند غول کنکور را از بین برد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو از زمان اجرای قانون فقط سهم 25 درصدی معدل دانش‌آموزان با تأثیر مثبت لحاظ شده است که ضرورت دارد برای اجرای قانون این سهم افزایش یابد، افزود: تأثیر معدل در کنکور نباید محدود به سال پایانی دوره دبیرستان شود و باید زیرساخت‌ها در آموزش و پرورش به گونه‌ای باشد که امتحانات نهایی در تمامی مقاطع دبیرستان برگزار شود و در کنکور نیز تأثیر داشته باشد.

وی ادامه داد: دلیل تأثیر مثبت امتحانات نهایی به این دلیل است که دانش‌آموزان دچار ضرر و زیان نشوند و افرادی هم که معدل خوبی دارند از امتیاز مثبت این تأثیر برخوردار شوند اما بر اساس قانون تأثیر 25 درصدی معدل در کنکور باید ارتقا یابد و به 85 درصد برسد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر صندلی‌ دانشگاه‌ها بیش از تعداد افرادی است که در آزمون کنکور شرکت می‌کنند، اظهار کرد: بر این اساس اصلا نیازی به برگزاری آزمون در برخی رشته‌ها وجود ندارد.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه در حال حاضر در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌های خاص رقابت زیاد است لذا نیاز به برگزاری آزمون عمومی و تخصصی و اعمال سابقه تحصیلی وجود دارد، اظهار کرد: می‌توان گفت که حذف کنکور و اجرای قانون مذکور برای مؤسساتی که کلاس کنکور برگزار می‌کنند، خوشایند نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عده‌ای می‌خواهند کنکور را به بنگاه اقتصادی تبدیل کنند که هدفی نادرست است، افزود: مؤسسات آموزشی باید سهم علمی دانش آموزان را افزایش دهند؛ از این رو با تحقق کامل قانون سنجش و پذیرش دانشجو بسیاری از مشکلات در این عرصه حل خواهد شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، دانشجویان، مجلس شورای اسلامی، کمیسیون آموزش، کنکور