امینی فرد:

گسترش بوم گردی رشد اقتصاد محلی را به دنبال دارد/ جذابیت های اقوام متنوع عاملی برای توسعه گردشگری

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس معتقد است گسترش بوم گردی، بنیان های اقتصاد محلی را تقویت کرده و مانع خروج ارز از کشور می شود.

 خانه ملت؛ محمدنعیم امینی‌فرد با اشاره به لزوم استفاده از بوم‌گردی در توسعه گردشگری، گفت: وجود فرهنگ‌های متفاوت در روستاهای ایران در عین هویت ملی واحد در کشور، عاملی برای گسترش و توسعه ظرفیت گردشگری و استفاده از جاذبه‌های اقوام متنوع موجود است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی افزود: معرفی مختصات فرهنگی اقوام مختلف در ایران باعث جذب گردشگر می‌شود؛ درصورتی که مردم با فرهنگ، پوشش و نوع خورد و خوراک محلی مناطق مختلف آشنا شوند از مناطق بوم‌گردی به خوبی استقبال می‌شود.

امینی‌فرد بیان کرد: قوم بلوچ ضمن ایرانی بودن فرهنگ خاص خود را دارد به همین دلیل برای مردم در سراسر ایران درارای جذابیت‌های بسیاری است؛ از یک سو زبان بلوچی یکی از شیرین‌ترین زبان‌های ایرانی است و از سوی دیگر مختصات اکولوژیکی خاصی که در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس اظهار کرد: با استفاده از گستردگی اینترنت می‌توان مردم را با مناطق بوم‌گردی آشنا کرد؛ برای استفاده از ظرفیت این مناطق باید زیرساخت‌های مناسبی مانند مراکز اقامتی مناسب، گسترش فناوری و ... ایجاد شود که نیازمند توجه بیشتر دولت در این زمینه است؛ برخی شرکت‌های دانش بنیان نیز برای توسعه مناطق بوم‌گردی اقدامات مناسبی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه می‌توان از بوم‌گردی برای کمک به اقتصاد مردم محلی استفاده کرد، گفت: گسترش بوم‌گردی، بنیان‌های اقتصاد محلی را تقویت کرده و از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: قلعه بمپور، روستای درک، کنارک و... را می توان به عنوان مناطق بوم گردی در استان سیستان و بلوچستان نام برد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بودجه گردشگری، بومی سازی، تفریحات سالم، مجلس شورای اسلامی