بابایی صالح:

رهاسازی زباله در طبیعت فاجعه ای بزرگ برای محیط زیست کشور/ مردم ظروف پلاستیکی را در طبیعت رها نکنند

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس از مسافران نوروزی درخواست کرد ظروف پلاستیکی را در طبیعت رهاسازی نکنند.

  خانه ملت؛ روح الله بابایی صالح رهاسازی زباله در طبیعت را ظلمی بزرگ در حق محیط زیست کشور دانست و با تاکید بر اینکه پرهیز از رهاسازی زباله باید از سوی رسانه ها فرهنگ سازی شود، گفت: امروزه تمامی عرصه های طبیعی کشور از جمله کوهستان ها، مراتع و جنگل، رودخانه و دریاهای کشور پوشیده از زباله و پلاستیک بوده و این معضل در کشور به ویژه استان های شمالی در حال تبدیل به فاجعه ای بزرگ است.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیشترین ضربه به محیط زیست با رهاسازی پلاستیک در طبیعت وارد می شود، افزود: مسافران و گردشگران نوروزی باید در حفاظت از طبیعت و محیط زیست بکوشند و زباله و نخاله های خود را در دل طبیعت و محورهای مواصلاتی رها نکنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: ضروری است مردم در ایام نوروز زباله های تولیدی را مدیریت و در حفظ و نگهداری محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

وی پرهیز از آلودگی محیط زیست را امری بسیار ضروری خواند و ادامه داد: خودداری از رهاسازی زباله و پلاستیک در طبیعت و محیط زیست باید در جامعه نهادینه شود.

نماینده مردم بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، افزود: حفظ محیط زیست باید در مدارس به دانش آموزان آموزش داده شود و رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید برنامه های تولیدی مناسبی را داشته و به طور مداوم تهدیدها و تبعات زیست محیطی ناشی از رهاسازی پسماند و پلاستیک را به مردم گوشزد و یادآوری کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 80 میلیون ایرانی باید برای حفظ محیط زیست تلاش کنند و بسیج شوند، تصریح کرد: بهتر است به جانمایی مخازن زباله توجه جدی شده و این مخازن در تمامی سطح شهرها، روستاهای گردشگرپذیر و بکر تعبیه شوند از سویی نیاز است شهرداری ها در ورودی شهرها و مسیرهای پرتردد نسبت به نصب بنر و پلاکارد زیست محیطی اقدام کنند./

برچسب ها

آلاینده های زیست محیطی، اخبار برگزیده، زباله ها، طبیعت، مجلس شورای اسلامی