نعمتی مطرح کرد؛

تعیین ابرچالش های سال ۹۷ در نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس با تأکید بر تحقق شعار سال گفت: کمیسیون های تخصصی مجلس باید در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی اقدام کنند.

  خانه ملت؛ بهروز نعمتی با اشاره به نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه (19 فروردین ماه) برگزار می شود، گفت: ابتدای هر سال درباره مهم ترین مسائلی که مجلس شورای اسلامی باید طی یک سال به آن بپردازد در جلسه هیأت رئیسه مجلس بحث و بررسی می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس درباره ابرچالش های موجود در کشور صحبت می شود، عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم شعار سال است که درباره آن باید برنامه ریزی صورت گیرد.

وی افزود: طی این جلسه وظایف کلان کمیسیون های مرتبط با شعار سال یعنی «حمایت از کالای ایرانی» تعیین می شود تا به شعار سال صرفا به عنوان یک شعار نگاه نشده و به سمت عملیاتی شدن پیش رود.

نعمتی در ادامه نقش تمام کمیسیون ها در کنار کمیسیون های اقتصادی مجلس را در تحقق شعار سال حائز اهمیت دانست و افزود: کمیسیون ها با بررسی قوانین موجود می توانند درباره نیاز به قانونگذاری یا اصلاح قوانین جهت توجه به شعار سال گام بردارند.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید به صورت ویژه به حمایت از کالای ایرانی پرداخته شود، خاطرنشان کرد: در این مسیر هر سه قوه کشور باید با هم هماهنگ بوده و اقدامات لازم را صورت دهند که این موضوع نیازمند برگزاری جلسات مشترک است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، جلسه علنی، حمایت، مجلس شورای اسلامی، چالش