سعیدی مطرح کرد:

گرانی سفر در ایران زمینه ساز افزایش سفرهای خارجی/رونق اقتصادی و اشتغال با تقویت گردشگری داخلی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه علاوه بر ناکافی بودن زیرساخت ها، تدبیر لازم نیز برای بهره برداری از امکانات موجود نمی شود، گفت: گرانی سفر در ایران موجب از دست دادن فرصت ها شده است.

  خانه ملت؛ محمداسماعیل سعیدی با اشاره ثبت بیش از ۵۸ میلیون نفر شب اقامت در ایام نوروز، گفت: اگرچه تعداد قابل‌ملاحظه‌ای از مردم در ایام نوروز سفر را تجربه کرده‌اند اما به دلیل وجود ظرفیت‌های بالای گردشگری امکان تجربه سفرهای داخلی بیش از این میزان و رونق اقتصادی وجود دارد ضمن آنکه باید برای افزایش کیفیت سفرها بدون گرانی نیز فکری شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ارائه تسهیلات گردشگری به اقشار مختلف جامعه، افزود: ارائه کارت‌های سفر از سوی به خانواده‌ها برنامه‌ریزی برای سفر را امکان پذیر می‌کند درواقع در پی این مهم افراد می‌‌دانند سه ماه آینده به کدام شهر سفر خواهند کرد و در چه هتلی مستقر می‌شوند اما نبود تدبیر در ساماندهی سفرها موجب ترافیک‌های جاده‌ای، هجوم مردم به شهرهای مختلف و سردرگمی آن‌ها در ایام تعطیلات شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ناکافی بودن زیرساخت‌ها، تدبیر لازم نیز برای بهره‌برداری از امکانات موجود شده است، افزود: در کشورهای صاحب گردشگری مردم خود این امکانات را برای مسافران ایجاد کرده و از این طریق امرار معاش می‌کند و دولت در جایگاه ارائه دهنده تسهیلات و حامی ظاهر می‌شود اما در ایران سیستم کاملا دولتی است به همین دلیل رونق اشتغال و اقتصاد از این طریق در پیچ و خم دولتی بودن ضایع می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با انتقاد از گرانی سفر در ایران این مسئله را موجب از دست دادن فرصت‌ها عنوان کرد و افزود: با توجه به اهل سفر بودن ایرانیان باید ذکاوت به خرج داده و با ارزان کردن شرایط سفر از این موقعیت نهایت استفاده را کرد./

برچسب ها

آینده نگری، اخبار برگزیده، ایجاد زیرساخت های مناسب در سطح شهرها، رونق اقتصادی، مجلس شورای اسلامی