نقوی حسینی:

ولیعهد عربستان سودای ژاندارمی منطقه در سَر دارد/سعودی ها از ترس مرگ در حال خودکشی هستند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اظهارات اخیر ولیعهد عربستان برای بدست آوردن ژاندارمی منطقه است در حالی که این اقدامات عربستان به نوعی خودکشی از ترس مرگ محسوب می شود.

  خانه‌ملت؛ سیدحسین نقوی حسینیدر خصوص اظهارات محمد بن سلمان مبنی بر اینکه عربستان منافع بسیاری با اسرائیل دارد، گفت: باید اذعان کرد که سعودی ها با این سخنان نشان دادند که منافع و آرمان های جهان اسلام را زیرپا گذاشته و عبور کرده اند و دیگر نمی توان عربستان را در زمره جامعه و امت های اسلامی مقابل رژیم صهیونیستی قلمداد کرد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اظهارات اخیر ولیعهد عربستان نشان می دهد که سعودی ها برای دستیابی به اهدافشان حاضر هستند با اسرائیلی ها همپیمان شود.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر عربستان دچار ناکامی و سرخوردگی های بسیاری در منطقه شده است، ادامه داد: حمایت از داعش و شکست این گروه تروریستی، به چالش افتادن سعودی ها در مقابل ملت بدون امکانات یمن و همچنین شکست در اجرای طرح ایجاد اتحاد بین کشورهای خلیج فارس علیه ایران از جمله ناکامی های این عربستان محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه سعودی ها در تلاش هستند از طریق تقویت پیوندشان با اسرائیل و همچنین آمریکایی ها ژاندارمی منطقه را بدست بگیرند، افزود: بر این اساس ولیعهد سعودی حاضر است برای تحقق اهدافش منافع جهان اسلام و کشورهای منطقه و همچنین امنیت ملی کشورهای خلیج فارس را زیرسوال ببرد.

نقوی حسینی اعتقاد دارد عربستان با شدت خودش را در دامن صهیونیست ها رها کرده و در تلاش است با توزیع دلارهای نفتی بین دولتمردان آمریکایی و همچنین اسرائیلی ها ژاندارمی منطقه را بدست بیاورد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس همچنین با اشاره به جایگاه فعلی عربستان در شورای همکاری خلیج فارس و سیاست این شورا در خصوص اظهارات محمد بن سلمان، اظهار کرد: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دیگر اعتباری برای عربستان قائل نیست و بر این اساس سعودی ها دیگر در این شورا نمی توانند یکه تازی کند از این رو عربستان هم اکنون دست به دامن اسرائیلی ها شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: می توان اذعان کرد که عربستان از ترس مرگ در حال خودکشی است./

برچسب ها

آل سعود، اخبار برگزیده، جمهوری اسلامی ایران، مجلس شورای اسلامی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی