جمالی نوبندگانی:

آمریکا با ادعای خروج نیروهای خود از سوریه به دنبال اخاذی از عربستان بوده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا قصد خروج از سوریه را نداشته، گفت:این کشور با ادعای خروج نیروهای خود از سوریه به دنبال اخاذی از عربستان بوده است.

  خانه ملت؛  با اشاره به رفتارهای ضد و نقیض ترامپ در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از خاک روسیه، گفت: رئیس جمهور آمریکا بیش از اینکه یک سیاست مدار باشد یک تاجر است و همه این صحبت ها در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به علت دریافت پول از کشورهایی همچون عربستان سعودی در ازای ماندن نیروها در این کشور بوده است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نیروهای آمریکایی کشور سوریه را ترک نخواهند کرد، افزود: استراتژی آمریکا دخالت در سوریه و تجزیه این کشور است از این رو خروج آن ها ادعایی کذب است.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه آمریکا با ادعای خروج نیروهای خود از سوریه به دنبال اخذ پول بیشتر از بن سلمان بوده است، تصریح کرد: اکنون نیز به احتمال زیاد تزریق منابع از سوی عربستان به آمریکا صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اخذ پول از عربستان سعودی چندین مزیت برای ترامپ دارد، گفت: با پول اخذ شده از کشور عربستان ترامپ وجوهی را به اقتصاد کشور خود تزریق کرده و با ماندگاری در سوریه دخالت های خود را ادامه می دهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ترامپ با این نوع مدیریت نیروها در سوریه به افکار عمومی القا می‌کند ماندگاری در این کشور هزینه ای برای آمریکا ندارد، افزود: زیرا هزینه این ماندگاری از سوی کشورهای دیگر تامین می شود.

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، جمهوری اسلامی ایران، عربستان، مجلس شورای اسلامی