سعیدی خبر داد:

توسعه و گسترش گردشگری در دستور کار کمیسیون های فرهنگی و اصل ۹۰

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم استفاده از بوم گردی در توسعه گردشگری، گفت: توسعه و گسترش گردشگری در دستور کار کمیسیون های فرهنگی و اصل ۹۰ قرار دارد.

   خانه ملت؛ محمداسماعیل سعیدی با اشاره به ضرورت بوم‌گردی در توسعه گردشگری، گفت: توسعه و گسترش گردشگری در دستور کار کمیسیون‌های فرهنگی و اصل 90 قرار دارد؛ در سال 96 نمایندگانی از کمیسیون اصل 90 و کمیسیون فرهنگی از 5 استان کشور بازدید کردند که یکی از محورهای این سرکشی ارزیابی ظرفیت بوم‌گردی این مناطق و زیرساخت‌های لازم در این زمینه بود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید برای توسعه زیرساخت‌های بوم‌گردی تلاش بیشتری انجام دهد تا بتوان از این طریق گردشگران خارجی و داخلی بیشتری را جذب کرد.

سعیدی بیان کرد: از مجموعه‌های بوم‌گردی که به صورت طبیعی در کشور وجود دارد استقبال بسیاری می‌شود؛ عموما گردشگران خارجی مایلند از مجموعه‌های بومی کشور استفاده کنند این افراد تمایل بسیاری به مسافرت به روستاها که فضا قدیمی است دارند.

وی با اشاره به روستای کندوان و ظرفیت گردشگری این روستا، خاطرنشان کرد: این روستا به همراه روستاهای استان اصفهان، خراسان جنوبی، شیراز و... ظرفیت بالایی در جذب گردشگر دارند چراکه آثار ارزشمند قدیمی بسیاری در این روستاها وجود دارد و زندگی روستایی مردم در این مناطق برای گردشگران بسیار جذاب است.

سعیدی در ادامه تاکید کرد: برخی از این بوم‌گردی‌ها شهرت توریستی ندارند بنابراین برای استفاده از ظرفیت آنها در صنعت گردشگری باید تبلیغات لازم در این زمینه انجام شود؛ زیرساخت‌ها برای توسعه بوم‌گردی فراهم شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه گسترش بوم‌گردی اقتصاد مردم محلی را متحول می‌کند، افزود: بوم‌گردی در روستای کندوان و اطراف این روستا و شهر اسکو تحولات اساسی در اقتصاد مردم ایجاد کرده است؛ برای احیای روستاهایی که زمینه جذب گردشگر دارند باید شرایط رفاهی مناسبی برای اقامت گردشگران ایجاد شود تا از این طریق معیشت روستاییان متحول شود.

برچسب ها

اخبار برگزیده، تبلیغ جاذبه های گردشگری ورزشی کشور، حوزه گردشگری، مجلس شورای اسلامی