دکتر لاریجانی:

برای تحول در حوزه تولید ملی باید اشکالات مرتفع شود/ معاون پارلمانی رئیس جمهور پیگیر باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی باید مبنای بررسی ها و کار دولت قرار گیرد، گفت: آقای امیری معاون رئیس جمهور پیگیر موضوع باشد.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 فروردین) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار گفت: با توجه به شعار سال 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، کمیسیون ویژه همه جوانب را به صورت یکپارچه جمع بندی کرده و ظرف دو سه هفته آینده گزارش تکمیلی را به مجلس ارائه دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون های تخصصی دیگر مجلس نیز براساس بررسی های انجام شده نظر خود را به کمیسیون ویژه ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه گزارش مذکور از اهمیت بسیاری برخوردار است، گفت: این گزارش نشان داد برخی اقداماتی که باید انجام می گرفت، عملیاتی نشده است کما اینکه نماینده دولت در اظهارات خود اشاره کوتاهی به آنها کرد.

دکتر لاریجانی با تاکید بر اینکه مسئله مذکور را باید جدی گرفت، یادآور شد: اگر قرار به تحول در حوزه تولیدات ملی کشور باشد، اشکالات باید مرتفع شود، از این رو آقای امیری معاون رئیس جمهور بهتر است پیگیر موضوع باشد، به ویژه اینکه سال جدید به سال حمایت از تولید ملی نامگذاری شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گزارش کمیسیون ویژه باید مبنای بررسی ها قرار بگیرد و اشکالات مرتفع شود تا در جلسه بعد که گزارش نهایی ارائه می شود، شاهد تحولی در امور باشیم.

برچسب ها

اخبار ویژه، ارتباط شهروندان و پارلمان، رییس مجلس شورای اسلامی، مجلس شورای اسلامی