جمالی نوبندگانی تشریح کرد:

آیا ایالات متحده آمریکا وارد درگیری نظامی با سوریه می شود؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد: آمریکایی ها در حمله عراق از شورای امنیت مجوزی دریافت نکردند از این رو با توجه به تجربه تلخ گذشته، بعید نیست که در مورد سوریه نیز این اتفاق رخ دهد.

   خانه‌ ملت؛ محمد جواد جمالی نوبندگانی در رابطه با اقدامات اخیر ایالات متحده برای مقابله با کشور سوریه، گفت: اجرای سناریو تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه با تنش در سوریه و عراق آغاز شد اما پس از شکست گروه تروریستی داعش این نقشه از بین رفت اما این مهم پایان کار نیست و طبق تجربه آمریکایی ها تلاش می کنند از طرق دیگری این مهم را پیگیری کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایالات متحده در شرایط کنونی حتی تلاش کرده حضور نظامی اش در سوریه را تثبیت کند و هزینه آن را نیز کشورهایی مانند عربستان پرداخت می کنند که بیانگر پیگیری سناریو مذکور است.

وی با اشاره به اینکه سیستم های امنیتی روسیه و سوریه اعلام کردند که این مهم از سوی آنها رخ نداده اما مشاهده می شود که آمریکایی ها انگشت اتهام را به سمت این کشورها می گیرند، ادامه داد: باید گفت که غربی ها برای تحقق اهدافشان نیاز به فضاسازی و همراه کردن جامعه جهانی دارند از این رو این موضوع را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کدند و جنجال رسانه ای برپا کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص سخنان نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل مبنی بر اینکه کشورش آماده اقدام علیه سوریه خارج از شورای امنیت است، تصریح کرد:چنین موضع گیری نشان می دهد که ایالات متحده همواره تا زمانی به قوانین بین المللی توجه می کند که منافع و اهدافش تامین شود وگرنه هیچ اعقتادی به حقوق بشر و مفاهیم از این قبیل ندارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در حمله عراق از شورای امنیت مجوزی دریافت نکردند از این رو با توجه به تجربه تلخ گذشته، بعید نیست که در مورد سوریه نیز این اتفاق رخ دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش تا ۴۸ ساعت آینده تصمیم مهمی را در مورد سوریه اتخاذ می‌کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایالات متحده، بحران سوریه، تحولات خاورمیانه، حقوق بشر، مجلس شورای اسلامی