نورقلی پور تاکید کرد:

گشودن دروازه صادرات کالای ایرانی به آسیای میانه با ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون

نماینده مردم بندر ترکمن در مجلس با بیان اینکه گشودن دروازه صادرات کالای ایرانی به آسیایی میانه با ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون عملیاتی می شود،گفت: منطقه آزاد تجاری اینچه برون کارکرد صادرات محور دارد.

  خانه ملت؛ رامین نورقلی پور درباره طرح یک فوریتی منطقه آزاد تجاری اینچه برون در کشور، گفت: منطقه آزاد تجاری اینچه برون شامل بخش‌های شمالی استان گلستان از شمال گنبدکاوس تا بخش‌های شمالی گرگان وآق قلا در برمی‌گیرد و این درحالی است که این منطقه آزاد تجاری، فرآیندهای مختلفی را نیز پشت سرگذاشته است و از همین رو این طرح در کمیسیون‌های متخلف مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده کردکوی،بندرترکمن، بندرگز وگمیشان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخلاف تصوری که از کارکرد مناطق آزاد کشورداریم، منطقه آزاد اینچه برون می‌تواند به یک منطقه صادرات محور تبدیل شود و این درحالی است که این منطقه با توجه به اهمیت ژئو پولتیکی که دارد، می‌تواند بسیاری از تولیدات داخلی منطقه و دیگر استان‌های کشور ر ا روانه بازار اقتصادی آسیایی میانه کند.

وی با بیان اینکه همجواری منطقه آزاد تجاری اینچه برون با ترکمنستان، قزاقستان، سوریه امتیازی مثبتی برای رونق بازار صادراتی گلستان است تصریح کرد: توسعه صنایع استان گلستان و ایجاد فرصت‌های اشتغال پایدار، جذب بازار کار مناسب از عواملی است که می‌تواند اقتصاد استان گلستان را بهبود ببخشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح یک فوریتی منطقه آزاد تجاری اینچه برون آماده ارجاع به صحن علنی مجلس شورای اسلامی است یادآورشد: منطقه آزاد تجاری اینچه برون راهکاری برای باز شدن دروازه صادرات تولیدات داخلی به استان گلستان و کشورهای آسیایی میانه و روسیه تلقی می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استان گلستان، توسعه صادرات، سازمان های مناطق آزاد، مجلس شورای اسلامی